Tron 2.0 ikon

Tron 2.0

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 6 / 3,00
Loading...

Monolith Productions tarafından geliştirilen ve Buena Vista Games tarafından yayınlanan Tron 2.0, FPS türünde bir aksiyon oyunu.

Oyunumuz Tron 2.0, 80’li yıllarda bilim-kurgu türünde bir film olan Tron filminden esinlenilerek geliştirilmiş bir oyun. Filmden 20 yıl sonra oyun halinde karşımıza çıkan Tron, ilginç ve farklı konusuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Günlük hayatta elimiz kolumuz haline gelen bilgisayarın içinde geçen oyunda Tron aslında bir bilgisayar programıdır ve kodları özel bir serverda kayıtlıdır. Programın kodlarını yazan Alan Bradley ilginç bir şekilde ortadan kaybolunca oğlu Jet babasını aramak için babasının laboratuvarına gelir. Fakat burada enteresan bir şekilde dijitalleşerek harddiske kaydedilir. Kendisinin ve babasının buradan kurtulması için ise Tron’un koduna ihtiyaç duymaktadır.

Oyunda Jet ve babasını gerçek dünyaya döndürmek için başarıyla tamamlamamız gereken 35 bölüm bulunuyor. Her bir bölümün gayet uygun oynama süresi mevcut. Her bölümde bazı bilgisayar programlarını kurtarmak yada sistemi bozacak işlemler yapmak 3-4 farklı görev bulunuyor. Oyunda Byte, Ma3a, I-No gibi bize yardım edecek programlar da bulunuyor. Bu programlar görevleri ne şekilde yapacağımız ve silahları nasıl kullanacağımız gibi konularda bize yardımcı oluyor.

RPG ögelerinin de bulunduğu oyunda, oyuna v1.0.0 versiyonu ile başlıyoruz ve ilerledikçe versiyonumuz da artıyor. Etrafta bulunan kutulardan ve öldürdüğümüz düşmanlardan silah, zırh ve düşmanın kim olduğunu görebilme ve daha fazla zıplayabilme gibi çeşitli özellikler kazanıyoruz. Oyunda çok sayıda silah bulunmaması bir dezavantaj gibi gözükse de disk adlı silah bir çok noktada işimize yarayacak özelliklere sahip. Oyunda düşmanlarımız ICP adı verilen koruma programları, virüsler ve çeşitli robotlardan oluşuyor.

Oyunun en güzel yanlarından biri de ne yaptığını bilmeden sürekli sağa sola ateş edilen türde olmaması. Gerektiği zaman gerektiği kadar ateş etmek oyuna zeka unsurlarını da katmış. Oyunu sıradan bir aksiyon oyunu olmaktan çıkarmış. Ayrıca oyundaki light cycle adı verilen yarışlarda ilginç bir motosiklet ile çok eğlenceli motor yarışa yapma imkanına sahibiz. Ayrıca çoklu kullanıcı modunun da bulunduğu Tron 2.0’da bu mod 32 kişiye destek veriyor. Böylece çok sayıda arkadaşınızla bilgisayar içinde ilginç bir oyun oynayabilirsiniz.

Çok kaliteli grafiklere sahip olan oyunda çok iyi hazırlanmış ışık ve renk efektleri bulunuyor. Modellemelerin de çok kaliteli olduğu oyunda grafiksel açıdan her şey çok ince düşünülmüş durumda. Grafikler gibi seslendirmelerin de üstünde çok çalışıldığı belli. Gerek karakterlerin kendi arasındaki konuşmaları gerekse de silah sesleri bir hayli gerçekçi.

Tron 2.0, tıpkı filminde olduğu gibi buram buram bilim kurgu kokan, karakterin gözünden oyuncuya iyi bir aksiyon yaşatan, harika grafiklere sahip olan ve sağlam konusuyla oyunseverlerin son derece heyecanlı ve kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak başyapıt tarzında bir oyun.

En son Oca 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Eğlenceli ve yaratıcı savaş alanı
  • İdare eder grafikler
  • Sağlam ve tutarlı hikaye
Eksileri
  • Boss dövüşleri daha heyecanlı olmalıydı

Tron 2.0 Tanıtım Videosu

Tron 2.0 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Tron 2.0 YAPILAN YORUMLAR