Tüm Zamanların En İyi Uçuş Simülasyon Oyunları

Tüm Zamanların En İyi Uçuş Simülasyon Oyunları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
Tüm Zamanların En İyi Uçuş Simülasyon Oyunları

Bilgisayar oyunlarında en çok oynanan tür FPS veya RPG olabilir ama uçuş simülatörü türünün hastaları ve sürekli bu türde oyunları takip edip oynayanların sayısı da hiç de az değil. Hatta bu tür oyunları oynamak için yan donanımlara tonlarca para harcanabiliyor. Özellikle uçma hissi ve havadaki kabin hayatını en iyi ve gerçekçi şekilde yansıtabilen oyunlar da bu türü takip edenlerin en çok sevdiği oyunlar olmuştur. Hazırladığımız listede de bu türün en iyi oyunları yer alıyor :

7. Flight Simulator 2002

Flight Simulator 2002

Gerçekçi uçuş dinamikleri, çıktığı yıla getirdiği grafik özellikleri, detaylı kokpit ve pilot seçenekleri ile vazgeçilmez bir simülasyon oyunu olan Fligh Simulator 2002 eski bir oyun olsa da hala oynamaya değer.

6. Combat Flight Simulator 2

Combat Flight Simulator 2

Eski savaş uçakları ile muhteşem hava savaşları yapacağınız özellikle düşmanların yapay zekası karşısında ağzınızı açık bırakacak oldukça başarılı bir uçuş simülasyon oyunu.

5. IL-2 Sturmovik

IL-2 Sturmovik

Ben uçuş oyununda önce grafiklere bakarım diyorsanız gerçekten ayırt edemeyeceğiniz üst düzey grafikleri ile IL-2 Sturmovik oyununu denemeniz gerekiyor.

4. Digital Combat Simulator: A-10C Warthog

Digital Combat Simulator A-10C Warthog

Kokpitte çok buton, gösterge, kol bulunsun ben bunlarla uğraşayım diyenlerin bayılacağı çok başarılı bir simülasyon oyunu.

3. X-Plane 9

X-Plane 9

X-Plane serisi uçuş simülatörü oyunları hayranları tarafından en çok bilinen serilerdendir. Daha sonra X-Plane 10 ve X-Plane 11 oyunları çıksa da en beğenilen ve en çok çığır açan oyun serinin 2008 yılında çıkan oyunu X-Plane 9 olarak görülmeye devam ediyor.

2. Jane’s WWII Fighters

Jane's WWII Fighters

Jane’s WWII Fighters simülasyon dozunu biraz azaltıp aksiyonu artıran ama oynanış zevkini katlayan eski ama altın değerinde bir uçuş oyunu.

1. WWII Aces

WWII Aces

2. Dünya savaşının kaotik atmosferini yansıtan ve çok uluslu savaşları konu alan nefes kesici bir uçak savaş oyunu.

En son Mar 1, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Tüm Zamanların En İyi Uçuş Simülasyon Oyunları YAPILAN YORUMLAR
  • :D izebela :D
    9 ay önce

    bu oyunlar süper ama bazılarını beğenmedim 😀 ama olsun yinede coğu cook güzel 😀