Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum

Türkiye’de Geçen Oyunlar

Biz Türkler’e ait bir durum mudur bilmem ama yabancı dizilerde ve filmlerde Türkiye’den bahsedilince Türkiye’den bir yer gösterilince, senaryonun bir kısmı Türkiye’de geçince içten içe seviniyoruz bizden bahsettikleri için.

umut_sarikaya

Elbette yama ve modlarla Türkiye’nin dahil edildiği bir sürü oyun var, ama bu sayfada onlardan bahsetmek yerine yabancı oyun yapımcıları tarafından araştırma yapılarak oyuna dahil edilmiş kısımlara daha çok yer vermeye çalıştık. Peki yabancı oyunlarda Türkiye’den bir yer gördünüz mü daha önce? Çıkarın bayrakları, yabancı oyunlardaki Türkiye geçen kısımları paylaşıyoruz.

10. Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted 2 Among Thieves İstanbul

Hazine avcıları, maceralarının bu bölümünde İstanbul’a da uğrayarak burada da cirit atıyorlar. Topkapı Saray’ını soymak oyundaki görevlerden bir tanesi.

9. Driv3r

Driver 3 İstanbul

Driver serisinin 3. oyununun konusunun bir kısmı da İstanbul’a uğruyor.

8. Age Of Empires 2

Age of Empires 2 Türkiye

Oyunda Türkler yer alıyor, seçilip oynanabiliyor ve sadece bununla da kalmıyor, oyunda Emrin! Usta! gibi Türkçe seslendirmeler de yer alıyor. Sırf bunları dinlemek için bile oynanabilecek bir oyun.

7. Broken Sword The Angel of Death

Broken Sword The Angel of Death Türkiye

Oyunun neredeyse tamamı Türkiye’de geçiyor, hatta böyle Türk tipi esnafları bile oyunun içerisinde görebiliyorsunuz.

6. Indiana Jones The Emperor’s Tomb

Indiana Jones The Emperors Tomb Türkiye

Oyunun isminden de anlaşılacağı gibi oyun İstanbul’da geçiyor ve bir imparatorun mezarındaki gizemi çözmeye çalışıyor.

5. Assassin’s Creed: Revelations

Assassin's Creed Osmanlı İstanbul

Assassin’s Creed Revelations oyunu Osmanlı zamanındaki İstanbul manzaraları ile dolu.

4. Super Pang

Süper Pang

Atari salonlarında bu oyunu oynayanlar oyunun 84. bölümünün arkaplan manzarasının Sultanahmet Camisi olduğunu bilirler.

3. Civilization 5

Civilization 5 Kanuni

Civilization serisinin en başarılı oyunu olarak gösterilen Civilization 5 oyununda Osmanlı Devleti, Kanuni Sultan Süleyman dönemini oynayabiliyorsunuz.

2. Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist

Splinter Cell Türkiye

Resimdeki “Uçan Halılar” her ne kadar Alaaddin’e bir atıf olsa da oyunun görevleri arasında Türkiye görevleri de bulunuyor.

1. Commander: The Great War

Commander The Great War Ataturk

Listemizin 1 numarasına yakışacak oyunda Gelibolu Cephesinde Mustafa Kemal ile oynayabiliyorsunuz.

May 23, 2017 tarihinde Uğur YURT tarafından yazılmıştır.

6898 kez okundu

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
En İyi 15 Açık Dünya Oyunu En İyi 15 Açık Dünya Oyunu Oyun dünyasında çığır açan bir tür olarak karşımıza çıkan açık dünya oyunları, oyunlarda özgür olmayı seven oyunculara hitap ediyor. Peki geçmişten günümüze..
Filmi Yapılmış Oyunlar Filmi Yapılmış Oyunlar Daha önce oyunu yapılmış filmler konusunda sinema dünyasında meşhur olduktan sonra bu filmlerin şöhretlerinden yararlanıp oyun versiyonu da çıkan oyunlardan bahsetmiştik. Bu..
Oyunu Yapılmış Filmler Oyunu Yapılmış Filmler Oyun sektörü ve sinema sektörü pek çok zaman paralel gitmiştir. Süper kahraman filmleri ve süper kahraman oyunları her dönemde popüler olmuştur. Bazı..
Oynamaktan Bıkmadığımız En İyi 10 Atari Oyunu Oynamaktan Bıkmadığımız En İyi 10 Atari Oyunu Yaşı 25’in üzerindekiler küçüklüklerinde mahallelerinde bulunan atari salonlarını hatırlarlar. O dönemlerde herkesin evinde bilgisayar herkesin cebinde akıllı telefonlar olmadığı için oyun oynamak..


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :