Undertale ikon

Undertale


Undertale, 2 boyutlu olarak oynadığınız 8-bit grafiklerden elde edilmiş RPG oyunudur ve oyunu oynayanların büyük bir bölümü oyuna hayran kalmıştır. Oyunun neredeyse tamamı tek bir kişi tarafından, bağımsız yapımcı Toby Fox tarafından geliştirilmiştir.

Oyunda yer altında canavarlar dünyasında kısılıp kalan bir insanı yönetiyorsunuz. Buradan kurtulmak için bir yol bulmaya çalışacaksınız. Oyunda birilerini veya canavarları öldürmenize gerek olmadan da bölümleri geçebiliyorsunuz. Bu öldürmek isterseniz öldüremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Oyunda ne kadar kimseyi öldürmeden bitirirseniz o kadar doğru bir sonla oyunu bitiriyorsunuz. Çok kişiyi öldürerek bitirdiğiniz oyunlarda oyun sonu kötü son olarak bitiyor. Diğer hiçbir oyunda bulamayacağınız savaş sistemi sayesinde savaştan olabildiğince uzak durabileceksiniz. Ataklarınızın ekstra hasar sağlayabilmesi için zamanlamaları iyi ayarlayıp ekstra ataklara denk getirebilirsiniz.

Oyunun belki de en çok dikkat çekmesini sağlayan özellikleri kendine has bir tarza sahip olması ve orijinal oyun müzikleri. Bu özelliklerinden sonra tabi ki oyunun zengin ve komedi unsurları ile yoğurulmuş hikayesi gelir. Oyunun ilginç özelliklerinden birisi de oyundaki Boss karakterlerle arkadaş olabilmeniz. Oyunun Metacritic puanı 97-98 civarlarında. Bu puanları GTA 5 ve Pes 2018 gibi oyunlar bile yakalayamıyor neredeyse. İlk görünüşte atari oyunu gibi gelebilir ama oynadıkça kendinizi oyunun büyüsüne kaptıracaksınız. Oyunun Türk oyuncular için en büyük eksi yanı Türkçe dil desteği olmaması ve oyunu tam manası ile oynayabilmenin iyi bir İngilizce gerektirmesi.

En son Ara 2, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Undertale Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP, Vista, 7, 8, 10
İşlemci :
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 200 MB
Ekran Kartı : 128 MB
DirectX : DirectX
Artıları
  • Ustaca tasarlanmış karakterler
  • Neredeyse tüm bilgisayarlarda oynanabilecek düşük sistem gereksinimleri
  • Farklı oynanışlara göre değişen oyun sonları
  • Tatmin edici bosslar
Eksileri
  • İyi bir İngilizce gerektiriyor

Undertale Tanıtım Videosu

Undertale oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Undertale YAPILAN YORUMLAR