Utopia City ikon

Utopia City

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 6 / 3,00
Loading...

Utopia City oyunu gelecekte geçen bilim kurgu ögeleri ile süslenmiş FPS türünde bir oyundur. Oyunda 2091 yılında Postville adındaki küçük bir semtte yapılan bir deneye şahitlik ediyorsunuz. Bu deneylerde Postville sakinleri kullanılmaktadır.

Oyunda deney yapan firma tarafından Postville benzeri bir şehir kurulmuş ve buna Utopia ismi verilmiştir. Utopia şehrinde dış dünyaya açılana kadar her şey yolunda gidiyordu ama dış dünyaya açılması ile macera başlamış oldu. Herkes popüler olan Utopia şehrine gitmek isterken bu şehire girenler Mastermind isimli bir yapay zeka tarafından kontrol edilmeye başlar. Mastermind’ın kontrolüne giren kimse artık gerçek dünyaya dönememektedir. Siz de bu dünyada Utopia’ya ve bu şehri yaratanlara karşı savaş veriyorsunuz.

Oyuna başladığınızda öğretici bir kısım bulunuyor. Bu kısımda Ajan Daisy neyin ne işe yaradığını size detaylı bir şekilde anlatıyor. Bu kısmı iyi dinlemeniz ve anlatılanları uygulamanız ilerde oyun içinde kullanacağınız her şeyi daha rahat kullanabilmeniz anlamına geliyor.

Evet oyunun bilim-kurgu oyunları sevenleri mutlu edecek bir hikayesi var ama bu hikaye sadece oyunun neden gelecekte geçtiğini ve neden sizin Utopia adı verilen bu şehirde savaştığınızı açıklıyor. Bunun haricinde oyun içerisinde herhangi bir hikaye ilerleyişi bulunmuyor. Oyun önüne çıkana ateş edip öldürmeye çalışmaktan ibaret. Böylece klişe de olsa güzel olabilecek bir senaryonun birazcık çöpe atıldığını söyleyebiliriz. Eğer siz de benim işim FPS hikayeye kafa yoramam diyorsanı Utopia City oyunu tam size göre olabilir.

En son Oca 7, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Utopia City Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/2000
İşlemci : Intel Pentium III - 800 MHz AMD Athlon XP - 800 MHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce 3 ATI Radeon 8500 64 MB of VRAM
DirectX : DirectX
Artıları
  • Güzel grafikler
Eksileri
  • Tekrar eden oynanış
  • Çevre hep aynı gibi
  • Zayıf yapay zeka

Utopia City Tanıtım Videosu

Utopia City oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Utopia City YAPILAN YORUMLAR