Valorant ikon

Valorant


Riot Games’in yeni 5’e 5 taktik oyunu

Valorant, Legends of Runeterra, League of Legends ve Teamfight Tactics gibi popüler oyunların yaratıcısı Riot Games tarafından geliştirilen taktiksel bir aksiyon-nişancı PC oyunudur. İlk olarak Riot’un 10. yıl dönümü akışında “Proje A” olarak tanıtıldı. 5v5 karakter tabanlı aksiyon strateji tüm oyun boyunca en büyük silahın yaratıcılığınızın olduğu bir oyun düşünün. Sadece becerileriniz ve stratejiniz aracılığıyla kazanmanızı şiddetle teşvik ettiği için çıktığı zaman çığır açtı. Bu nedenle, en yaygın bilgisayar korsanlığı biçimlerini engelleyen yeni geliştirilmiş bir hile karşıtı sistem de barındırması – bu oyunu rakiplerinden farklı kılar. En yakın rakipleri ise: Overwatch , CS: GO ve Rainbow Six Siege.

Bilinen FPS oyunlarından esinlenilen bir oyun

Valorant oyununda sekiz oynanabilir kahraman karakter var: Sova, Phoenix, Cypher, Jett, Vyper, Brimstone, Sage ve Omen. Ancak, oyun ilerledikçe bunların kilidini açacağınız için tam kadroya kolayca erişebilirsiniz. Bununla birlikte, her birinin dört benzersiz yeteneği var. Bunlardan ikisi, oynarken kazandığınız parayla satın alınıyor. Yeteneklerin çoğu Overwatch’a benziyor – ama Valorant’ta karakter yetenekleri daha çeşitli ve nihai yetenekler, birden fazla tura kadar sürebilen son derece uzun bir soğuma süresine sahip.

Counter-Strike’a benzer şekilde , her turun başında çok sayıda silahın yanı sıra ikincil yetenekler satın alabileceğiniz için kahramanlarınız oyun boyunca yalnızca bir silah kullanmak zorunda kalmazlar. Kullanabileceğiniz bazıları yan silahlar, SMG’ler, pompalı tüfekler, tüfekler, keskin nişancılar, ağır silahlar ve yakın dövüşlerdir. Bir kafadan vuruş, düşmanlarınızı tek vuruşta öldürebilir. Tüfekler, gövdeye üç ila dört atışla düşmanları yok edebilir. Bu oyundaki silahlı çatışmanın CS: GO ve Sieges kadar ölümcül olmasını bekleyebilirsiniz.

Hassas ve gecikmesiz silah sesi

İlk olarak League of Legends için geliştirilen aynı sunucu teknolojisinin kullanımıyla, Valorant size hızlı ve hassas bir silah refleksinin yanı sıra gecikmesiz bir oyun deneyimi sunma yeteneğine sahiptir. Bu düşük sistem gereksinimleri olan bilgisayarlarda bile 60 144+ FPS elde etmenizi sağlar.

Valorant ayrıca, en hızlı ve en istikrarlı oyun bağlantısına sahip olmanızı sağlayan küresel bir ağ altyapısı olan Riot Direct’i kullanarak gecikmesiz eğlence sağlar. Riot Games, veri merkezlerine fiziksel olarak yönlendiriciler eklemek için dünya çapındaki farklı ISP’lerle ortaklık kurdu; bu, özellikle ABD, Avrupa ve diğer büyük bölgelerde 35 ms’den daha düşük sabit bir ping’e sahip olmanızı sağlayacak.

Gerçek yeteneklerinizi sergileyin

Valorant, deneyimleyeceğiniz en dürüst strateji oyunlarından biridir. İçerisine yerleştirilmiş özel hile önleme sistemi ile, tamamen kendi yaratıcılığınız ve becerilerinizle kazanmanızı şiddetle teşvik eder. Bu aksiyon atış oyunu, FPS strateji oyunlarında kapasitelerini test etmek isteyen cesur taktik oyuncular için önerilir.

En son May 4, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Valorant Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7, 8, 10 64-Bit
İşlemci : Intel Core i3-4150 / AMD A8-7650K veya eşdeğeri
Ram : 4 GB
Harddisk Alanı : 8 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GT 730 / AMD Radeon R5 240
DirectX : DirectX 11
Artıları
  • Hile önleme sistemi
  • Hassas silah ateşleme refleksleri
  • Gecikmesiz oyun deneyimi
Eksileri
  • Bıçakla dövüş kısmında ilgi çekici pek bir şey yok

Valorant Tanıtım Videosu

Valorant oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Valorant YAPILAN YORUMLAR