World Of Warplanes ikon

World Of Warplanes


İkinci dünya savaşının puslu ve ateşli gökyüzü atmosferini evinize getiren World of Warplanes oyununda, sizde tarihin en büyük gökyüzü savaşlarından birisine içeriden tanıklık edeceksiniz. Diğer Wargaming.net oyunları ile birleştirilmiş hesabınızdan oynayabileceğiniz bu oyun için eğer bir hesabınız bulunuyorsa tekrardan kayıt olmanıza gerek yok. Oyun alışılagelmiş turnuva oyunları gibi, iki takımın birbirlerine karşı savaşması ve tüm diğer savaşları vurarak elemesi mantığına dayanıyor. Oyuna başlangıçta sizden önce oyunu oynamaya başlamış kişilerden geride olmamanız için ayrıntılı ve bilgilendirici bir tutarial bölümü de bulunuyor. Bu yardım sayesinde hava savaşları hakkında bilmeniz gereken her şeyi, tuş kombinasyonlarını ve uçuşları öğrenebilirsiniz.

Oyunda lobi menüsüne geçtiğinizde hangarınıza geçmiş oluyorsunuz. Hangarınız sizin uçak kolleksiyonunuzu tuttuğunuz yer. Buradan hangi uçakla savaş arenasına girmek istediğinizi seçebileceğiniz gibi, uçaklarınızı modifiye ve yükseltme işlemlerini de buradan halledebilirsiniz. Daha önce Need For Speed oyunlarından tanıdık olan Tier sistemi burada da mevcut. Oyuna Tier 1 uçaklarla başlıyorsunuz ama çabucak 2. ve 3. Tier uçaklara geçiş yapabiliyorsunuz. Ulaşabileceğiniz en güçlü uçaklar ise Tier 10’da bulunuyor. Tier 10’da bulunan uçakları satın alabilmeniz için oyunu gerçekten çok oynamanız ve iyi oynamanız gerekecek.

Oyundaki her uçağın motor gücü, silahları ve gövdesi farklı güç ve özelliklere sahip. Tabi ki savaşlarda daha etkili olmak istiyorsanız değiştirebileceğiniz ve geliştirebileceğiniz parçalar da var. Oyunda diğer Tier’leri açabilmek için sahip olduğunuz uçağın tüm parçalarını yükseltmeniz gerekiyor. Oyunda savaşlarda kazanacağınız tecrübe ( XP ) puanları ile upgrade yapabiliyorsunuz. Ya da ücretli satılan parçaları ücretini ödeyerek uçağınıza ekleyebiliyorsunuz. Oyunda uçağınızı tahmin edebileceğiniz gibi, mouse ile kontrol ediyorsunuz. Yine mouse yardımı ile silahların da kontrolünü sağlıyorsunuz.

En son Kas 28, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

World Of Warplanes Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7
İşlemci : 2.2 GHz
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 4.4 GB
Ekran Kartı : GeForce 8600GT veya ATI HD 2600 – 256 MB
DirectX : DirectX 9.0
Artıları
 • Muhteşem görseller
 • Düzgün oyun için temposu
 • Gerçekçilik ve eğlence dengesi sağlanmış
 • Tecrübeli bir firma hazırlamış
 • Oyun içerisinde pek sorun yok
Eksileri
 • Eşleşme dengeleri ayarlanamamış ( Hala Beta )
 • Point to Click tarzı bir oyun hissi veriyor
 • Hala beta olduğu için gelişime açık

World Of Warplanes Tanıtım Videosu

World Of Warplanes oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

World Of Warplanes YAPILAN YORUMLAR
 • emre
  5 sene önce

  Çok kasıyo

 • yusuf
  6 sene önce

  muğteşem ama cok kasiyo