Xpand Rally ikon

Xpand Rally

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 15 / 3,75
Loading...

Xpand Rally, Polonyalı oyun geliştirme firması Techland tarafından geliştirilen bir araba yarışı oyunudur. Ralli yarışlarına katıldığınız oyunda 20 adet araç bulunuyor. Her araç birbirinden farklı bir yönde güçlü diyebiliriz. Bazı araçlar da diğer araçlara göre her açıdan daha etkililer. Araçlarınızda yapacağınız parça eklemeleri ve değiştirmeleri ile kar, buz, kum, çakıl ve asfaltta gidişini etkilemesi ne kadar detaylı bir oyun olduğu hakkında size fikir verebilir.

Xpand Rally oyununda dünyanın farklı ülkelerinden 60 adet pist bulunuyor. Bir ralli oyunu için bu rakam oldukça tatmin edici diyebiliriz. Yarış pistleri genellikle çöllerde, göl kenarlarında, yeşil ormanlarda ve dağlarda geçiyor. Yarış pistlerinde, değişken mevsim şartları nedeni ile araç kontrolü zaman zaman oldukça güç olabiliyor. Oyunun bize en ilginç gelen yönü oluşturduğunuz yarışçı profilinin oyunda yapacağınız bir kaza esnasında ölebilmesi. Bu durumda oyuna devam etmek için yeni bir yarışçı profili oluşturmanız gerekiyor.

Oyunu isterseniz araç içinden isterseniz aracınızı görerek oynayabiliyorsunuz. Oyundaki grafikler ne muazzam diyebileceğimiz kadar iyi ne de berbat denecek kadar kötü. Ortalama grafiklere sahip oyunda seslerin oldukça başarılı olması grafiklerin açığını az da olsa kapatıyor. Oyunda başarılı kontroller sağlamak ilk başlangıçta zor olabiliyor. Oyuna alışmanız da baya bir zaman alabilir. Oyun bu yönden daha çok ralli konusunda uzman oyunculara hitap ediyor diyebiliriz.

En son Kas 10, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Xpand Rally Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/XP
İşlemci : P III/AMD Athlon @ 1.3 GHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 500 MB
Ekran Kartı : 64 MB, GeForce 3 veya ATI Radeon 9200
DirectX : DirectX 9.0b
Artıları
  • Güzel yarış fizikleri
  • Başarılı araç modellemeleri
  • Hızı hissettiren pistler
Eksileri
  • Günü geçmiş grafikler

Xpand Rally Tanıtım Videosu

Xpand Rally oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Xpand Rally YAPILAN YORUMLAR