Zuma ikon

Zuma


Oyun gerçekten oynanış tarzı olarak kendi platformuna yeni bir soluk getirmiştir.İlk çıktığında basit bir flash oyun olarak gözüken ve sırayla gelen topları çıkışa ulaşmadan patlatmaya çalıştığınız bir oyundu. Fakat oyunun ilgi görmesi ile birlikte oyun çok geliştirildi ve bölümler kurgulandı.Görsellik eklenerek oyuncuları cezbedecek bir bilgisayar haline geldi. Şimdilerde bir çok versiyonlar internette rahatlıkla bulabileceğiniz Zuma oyununun ilk halini merak edenler için biz bulduk ve sizlerle paylaşmak istedik. Umarız hoşunuza gider ve yorumlarınızla bize destek olursunuz. Bir sitede gezinirken o siteye harcanan emeği göz önünde bulundurarak en azından bir yorumla katkıda bulunabileceğinizi ve 2 – 3 saniyenizi ayırmanın destek için yeterli olacağını lütfen düşününüz.

Oyun en son çıkan sürüm değildir ama onunda linklerini yakında paylaşacağız. Bu yüzden sitemize tekrar girerek eklenip eklenmediğini kontrol edebilirsiniz. Ama bu linkten indirme yaptığınızda göreceksiniz ki bu sürüm de en az yeni çıkan sürüm kadar zevkli ve sıkılmadan oynayacaksınız. Hatta puan yarışına girerek arkadaşlarınızla rekabet halinde olabilirsiniz. Oyunun dosya boyutu çok küçük olduğu için indirmeniz neredeyse bir kaç saniye sürecektir. Boyutunun küçük olmasından da tahmin edebileceğiniz gibi hiç bir sistem istememekte ve neredeyse her bilgisayarda rahatlıkla çalışabilmektedir.

Zuma oyunu mantığından bilmeyen arkadaşlarımız için tekrar anlatmak gerekirse, oyunda siz ekranın en ortasında duruyorsunuz ve bir sıra halinde gelen toplara sizde bulunan topları atıyorsunuz. Aynı renkten olan 3 top yan yana geldiğinde o toplar patlıyor ve sıra gerilemiş oluyor. Eğer yeteri kadar hızlı 3 lü veya daha fazla aynı renkten topu yan yana getiremezseniz toplar çıkışa ulaşıyor ve başarısız oluyorsunuz. Eğer sıradaki tüm toplar bitene kadar topları patlatmayı başarabilirseniz bu sefer bir sonraki bölüme geçmeye hak kazanıyorsunuz. Tabi ki her kaybettiğinizde kaldığınız bölümden başlama gibi bir imkanınız yok. Oyunun size verdiği hak sayısı kadar başarısız olduğunuzda tekrar en baştan başlamanız gerekiyor.

En son Eki 22, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Kolay oynanış
  • Değişik oyun modları
  • Bağımlılık yaratıcı
Eksileri
  • Daha fazla bölüm olabilirdi

Zuma Tanıtım Videosu

Zuma oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Zuma YAPILAN YORUMLAR
  • ikez
    6 sene önce

    ,y, oyun hastasıyım