Will of Steel

Will of Steel

LisansDeneme Sürümü
Dilİngilizce
Dosya Boyutu182 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiAralık 19th, 2015
Hemen indir (182 MB)
676 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(0 oy ile: 0,00 / 5, oylandı)
Loading...Loading...

Gameyus Interactive tarafından geliştirilen ve GMX Media tarafından yayınlanan Will of Steel strateji türünde bir oyun.

Ortalama uzunlukta bir tanıtım videosu ile başlayan oyunda çeşitli modlar bulunuyor. Campaign modunda oyanayabileceğimiz 2 adet senaryo bulunmakta. Bunlardan biri Afganistan iken diğeri de Irak. Oyuna başladıktan sonra ekranın alt tarafında bulunan küçük harita ve yanımıza verilen birkaç asker, tank ve hammer vasıtasıyla görevlendirildiğimiz yere gitmek için mücadele vermeye başlıyoruz. Normalde biraz daha hantal araçlar olmasına rağmen Will of Steel de oldukça çevik şekilde tasarlanmışlar. Bu durum zevkli olduğu gibi oyunu bir nebze gerçekçilikten uzaklaştırmış.
Son derece hızlı savaş halinde geçen Will of Steel’de oyuna düşman üssüne çok yakın bir yerde başlıyoruz. Bu durum çatışmaya çabuk girdiğimizden dolayı bir avantaj gibi görünse de bir çok strateji oyununda olduğu gibi düşman alanına gidene kadar üstümüze bir saldırı olmaması oyunun gerçekçiliğini sekteye uğratıyor. Fakat bu durumun bir çok strateji oyununda bu şekilde olduğunu belirtmekte fayda var. Birliğe gidip savaşa girdikten sonra bizi çok zevkli ve yoğun bir savaş bekliyor. Zaman zaman ortalık curcuna yerinde dönse de savaşarak keyif almak isteyen oyunseverler için bu durum oldukça keyifli.

Tanklarımızın hızlı ve çevik olmasının faydasını oyun ilerledikçe rakiplerimizin de hızlı şekilde hareket ettiğinde çok net bir şekilde görüyoruz. Çevik tanklarımız sayesinde düşmanla başa baş ve yoğun bir mücadele verebiliyoruz. Son derece sürprizli bir yapısı olan oyunda tam bölümü bitirdim, sonuca ulaştım diye düşündüğünüzde Ortadoğu’nun engebeli ve labirent gibi topraklarında karşınıza sürpriz düşmanlar çıkıp ani ataklar gerçekleştirebiliyorlar.

Will of Steel’de oyuna zevk ve derinlik katan bir başka nokta da birimlerin menzil alanlarının gözükmesi. Böylece stratejik öneme sahip bir yere yerleştirdiğiniz birimlerinizin ne kadarlık bir alana etki edebileceğini görebiliyorsunuz.

Ortalama üstü grafiklere sahip olan oyunda seslerin tasarımı ise hiç fena değil. Genel olarak küçük haritaların bulunduğu Will of Steel, strateji türündeki oyunları seven oyunseverler için denendiği durumda pişman etmeyecek bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :