Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Age of Empires 3

Age of Empires 3

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu517 MB
İşletim SistemiWindows 95/98/XP/ME/Vista/7/8
EklenmeKasım 25th, 2015 by
Hemen indir (517 MB)
14587 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(23 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...Loading...

2005 yılı Ekim ayında serinin üçüncü oyunu olarak karşımıza çıkan AOE III önceki iki oyuna nazaran çok daha gelişmiş seçenekler ile oyunculara sunuldu. Strateji oyunları içerisinde doygunluğa ulaşmış bir kitleye sunulabilecek tüm seçenekleri bir arada sunan Age Of Empire, Ensemble Studios tarafından geliştirildi.

Age Of Empires 3 – İnceleme

Age Of Empires 3, yalnızca bir oyun olmakla kalmayıp aynı zamanda bir fenomen haline dönüştü. İşleyiş bakımından önceki iki oyuna göre daha dar bir çerçevede geliştirilen oyun genel olarak yine sömürgecilik anlayışının sürdüğü endüstriyel çağın başlangıcını hedef alıyor.

AOE 3 ‘de görülen en önemli yenilik ise puanlama sistemi olmuş gibi görünüyor. Oyunda geçirilen süre zarfında kazandığınız puanlar levelinizi yükseltmeye yarıyor. Ayrıca yine kazandığınız bu puanları oyun içerisinde değerlendirme şansıda buluyorsunuz.

Irk seçerek başladığımız oyunda hedefimiz öncelikle başkentimizi geliştirmek oluyor. Başkent kavramının da ilk olarak bu sürümde etkili olması ve kolonilerimizi buradan yönetebilmemiz önemli bir artı olarak öne çıkıyor. Çeşitli kartlara sahip olduğumuz oyunda ekonomik, ticari ya da askeri gelişim seçenekleri üzerinden ilerliyoruz. Bazı kartları sınırlı kullanıyor olmamıza rağmen diğerlerini sınırsızca kullanmamız da mümkün.

Yine serinin üçüncü oyununda senaryo, skirmish ve çoklu oyuncu modlarını kullanabiliyoruz. Senaryo modun da üç ana senaryo içerisinde 24 farklı görevi yerine getirirken skirmish modunda özgürce gelişebiliyoruz. Görevler bakımından senaryo modunu incelemek gerekirse;

Koloni kurma, şehir geliştirme, savunma, keşif ve düşmanı yok etme gibi stratejik beceriler elde ediyoruz. Ayrıca görevler içerisinde haritada gizlenmiş alanlarda bulunan haydutları öldürerek ekstra puanlar da kazanabiliyoruz. 25 saatlik bir senaryo süresi ile bu modda uzun süre sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz.

Skirmish modunu incelemek gerekirse;

Daha önceki sürümlerde olduğu gibi yapay zekaya karşı belirlediğimiz şartlarda oynamaya başlıyoruz. Aynı zamanda multiplayer olarak da oynanabilen bu bölümde 8 farklı çağı ve 5 farklı zorluk derecesini test edebiliyoruz. Bu mod içerisinde toplamda 2-8 arası kullanıcı ile oynamak mümkün kılınmış.

Multiplayer seçeneği ise diğer serilere göre pek farklı bir seçenek sunmasa da daha iyi ve kullanılabilir bazı özellikler getirmiş durumda. Bu seçenekte yerel ağ üzerinden arkadaşlarınız ile oynayabilir ya da Ensemble Studios arabirimini kullanarak uzaktaki arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz.

Irklara Genel Bakış

Oyun içerisinde belirlenen sekiz farklı ırk arasından tercih ettiğiniz birisi ile oynamanız mümkün. Bunlar Alman, Fransız, Hollanda, İngiliz, İspanyol, Osmanlı ve Portekizliler olarak sıralanırken çeşitli packler ile bu seçenekleri geliştirmek mümkün kılınmış.

Geliştiricilerin oyuna kattığı en önemli özelliklerden birisi ile ırklar arası güç farkının en az düzeye indirilmiş olması. Osmanlı üzerinden bir inceleme yaptığımızda cami inşa ederek birimlerin daha hızlı gelişmesini ve üretilmesini sağlayabiliyoruz. Jannisary birimi ise askeri kanadı oluşturuyor. Çeşitli kılıç, barutlu ve havan topu atan silah birimlerini geliştireceğimiz bu seçenekte diğer ırklardan ayrılarak uzun menzilli silahlar üretebiliyoruz.

Oynanış Özellikleri Bakımından Age Of Empire 3

Yapımcının yine takdir edilecek bir iş çıkardığını söylemeliyiz. Strateji temelli olan bir oyunda kullanılabilecek tüm kısa yolların klavye üzerinden kontrol edilebilmesi sağlanmış. Ayrıca oyun içerisinde yer alan menülerden de rakiplerinizin gelişim durumlarını takip ederek birimlerinizi daha etkin ayarlamanız düşünülmüş.

Görsel Kalite Açısından Age Of Empires 3

Tamamen kendi 3D teknolojisini kullanan bir yapım olma özelliği taşıyan AEO 3 grafik kalitesi ve oyunun eşsiz özellikleri ile büyük bir uyum içerisinde çalışıyor. Kendi türü içerisinde incelendiğinde ise en iyi yapım olma özelliği taşıyan oyunun oldukça yüksek gerçeklik hissi yarattığını söyleyebiliriz.

Ses kalitesi açısından oyunu incelediğimizde ise yeterli özenin gösterilmediğini söyleyebiliriz. Her ne kadar savaşlarda ve diğer alanlarda farklı efektler kullanılıyor olsa da önceki serilerden farklı olarak çok önemli bir detay eklenmediğini söyleyebiliriz.

Teknik detaylar ise kullanıcılar düşünülerek optimize edilmiş durumda. Olabildiğince sadeleştirilmiş sistem gereksinimleri ile AEO 3 birçok bilgisayarda kolaylıkla kullanılabilecek şekilde hazırlanmış.

Sonuç olarak, gerek görsel efektleri, gerekse de senaryosu ile uzun yıllar oyuncuları peşinden sürükleyecek bir yapım oluşturulmuş. Eğer bir strateji oyunu arıyorsanız Age Of Empires 3’ü mutlaka oynamalısınız.

Age of Empires 3 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 95/98/XP/ME/Vista/7/8
İşlemci : 1.4 GHz ve üstü
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 2.2 GB
Ekran Kartı : 64Mb 3d
DirectX : 9
Artıları
  • Oldukça heyecanlı
  • Irklar çoğaltılmış
  • Yapay zeka geliştirilmiş
Eksileri
  • İlerledikçe kontrol etmek zorlaşıyor
  • Yakınlaşma ve uzaklaşma daha iyi olabilirdi

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
PegiKan ve şiddet içerir

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Civilization 5 Civilization 5 Tüm Civilization oyunlarından tanıdığımız yapımcı Sid Meier gene oldukça harika bir seriye imza atmış. Aslında yeni çıkan Civilization 5 serisi bazı oyuncular..
Cossacks: European Wars Cossacks: European Wars Cossacks European Wars oyunu, 2001 yılında çıkmasına rağmen hala sevilerek oynanan bir strateji oyunudur. Oyunda sevilen stratejik savaş öğelerinin hepsi yer almaktadır...
Stronghold 2 Stronghold 2 Stronghold 2 oyunu 2005 yılında çıkarılan gerçek zamanlı strateji oyunudur ve 2001 yılında çıkmış ve oldukça ses getiren Stronghold serisinin 2. oyunu..
Rise of Nations Thrones and Patriots Rise of Nations Thrones and Patriots Rise of Nations, Microsoft’un oyun dünyasına belki de en güzel armağanı. Strateji oyunları denilince akla zaten ya Age Of serisi ya da..
14587 kez indirildi
Etiketler: , , ,