Black & White 2 ikon

Black & White 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 / 5,00
Loading...

Lion Head tarafından geliştirilen ve EA Games tarafından yayınlanan Black & White 2 strateji türünde bir oyun.

Oyun dünyasında oldukça önemli yer eden serinin ilk oyununda temel tema Tanrıcılık üzerineydi ve çok çeşitli aktiviteleri yapabiliyorduk. Hem iyi hem kötü karakter olabiliyor ve tek bir oyunda dünya için hem iyilik hem kötülük yapabiliyorduk. Aynı zamanda oyun sahip olduğu kaliteli grafik ve fizik motoruyla bize geniş özgürlükler sunan bir oyundu.

Bir açılış videosu başlayan Black & White 2’de ilk olarak alıştırma bölümü ile karşılaşıyoruz. Sağ omzumuzda melek sol omzumuzda ise şeytan bulunuyor ve bize oyunu anlatıyorlar. Bu anlatım ardından oyunda bir kez yapılabilecek ve oyun boyunca sürekli yanımızda olacak yaratık seçimine geçiyoruz. Maymun, aslan, kurt ve ineği seçebildiğimiz oyunda her bir hayvanın kendine göre savaş özellikleri bulunuyor.

Serinin ilk oyunu ile hemen hemen aynı ana hatlara sahip olan oyunda her şey daha detaylı bir hale getirilmiş. Her bölümün başında genel olarak kaynak topluyoruz. Neslin devam etmesi için bazı erkekleri seçiyor ve neslin artmasını sağlıyoruz. Hem savaş hem de neslin devamı için oyunda erkeklerin büyük bir önemi bulunuyor.

Yunan medeniyetini yönlendirdiğimiz oyunda Aztech medeniyeti ile savaşıyoruz. Oyunda sürekli bir savaş hali söz konusu ve hem şehrimizi korumak hem de geliştirmek için stratejik özellikleri iyi kullanmamız gerekiyor. Her strateji oyununda olduğu gibi bu oyunda da bina inşa etmemiz gerekiyor fakat daha mutlu bir şehir elde etmek için yaşayanların istediği binaları inşa etmemiz gerekiyor. Bununla beraber yeni şehirleri de ele geçirmemiz gerekiyor. Bu yüzden askeri birliklerimizin eğitimine gerekli önemi vermeli ve onları iyi yetiştirmeliyiz. Yeni bir şehir ele geçirdiğimizde o şehirdeki düşman askerlerini temizlememiz gerekiyor. Tabi saldırı yaparken kendi şehrimizin savunmasını da unutmamız gerekiyor. Yoksa hüsranla karşılaşabiliriz. Oyunun başında seçtiğimiz hayvanımız sürekli bizim yanımızda yer aldığından onun da eğitimine dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü hayvanımız aynı zamanda oyun esnasında yapmamız gerekenleri bize gösteren bir rehber yada bir yardımcı özelliği de taşıyor.

Oyundaki önemli unsurlardan biri olarak da mucizeler karşımıza çıkıyor. Ayrıca oyunda çeşitli büyüler yapabilmemiz de mümkün. Bu büyüler arasında deprem yapma, hortum çıkartma gibi ilginç büyüler de bulunuyor.

Black & White 2 son derece kaliteli grafikleri ile oyunseverlerin gözlerine bayram yaşatıyor. Özellikle efektler, kaliteli ve detaylı zum yapma, değişen hava koşulları ile şekillenen görsellik gibi özellikler oyunu görsel anlamda çok iyi noktalara taşımış durumda. Seslendirmeler de en az grafikler kadar başarılı.

Black & White 2, gelişmiş stratejik ögeleri, ortalama üstü teknik detayları, çoklu oyuncu modu ve harika grafikleri ile oyunseverlere çok kaliteli bir oyun deneyimi yaşatıyor.

En son Eki 16, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Tanrı rolünü oynamanızı sağlayan değişik oynanış
  • Etkileyici ve detaylı grafikler
  • Oynanışın hikaye ile uyumu çok iyi
Eksileri
  • İlerleyen bölümlerde tempo düşüyor
  • Çok özgürce oynanış söz konusu değil
  • Oyun yapay zekası yetersiz

Black & White 2 Tanıtım Videosu

Black & White 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Black & White 2 YAPILAN YORUMLAR