DRIV3R ikon

DRIV3R


Driver araba oyunu serisinin 3. oyunu olan DRIV3R oyununda Reflections Interactive tarafından oyunun ne kadar geliştirilerek bambaşka bir oyun haline geldiğini göreceksiniz. Daha önce benzer bir değişimi Grand Theft Auto serisinde görmüştük. Zaten Driver serisi tarz olarak GTA serisine iyice benzemeye başladı.

Çıkarın bayrakları, oyun İstanbul’da geçiyor!

Sizin de böyle oluyor mu bilmem ama yabancı bir filmde veya oyunda Türkiye’den veya Türkiye’nin bir şehrinden bahsedilince milli duygularım kabarıyor. DRIV3R oyununda da Fransa’dan Nice, Amerika’dan Miami ve tabi ki Türkiye’den İstanbul mekanlarında oynayacaksınız. Driver 3 oyunu, Driver 2’deki tüm özellikleri içeriyor ve bunlara ek olarak bot ve motosiklet kullanma, silah kullanma, yüzme, merdivenlerden çıkma ve binalara girip çıkma gibi devrim niteliğinde eklemeleri de içeriyor. GTA oyunlarındaki gibi arabalara girip çıkabiliyor ve oyunda birden fazla karakteri yönetebiliyorsunuz.

Oyunun gerçekten de ilginç bir senaryosu var ve bu senaryodaki kişiler ünlü Hollywood yıldızları. FBI ajanları John Tanner’ı Michael Madsen, Tobias Jones’u Ving Rhames ve Charles Jericho’yu Mickey Rourke gibi isimler seslendiriyor.

Oyunun grafiklerine bakacak olursak Gta 3 ve Gta Vice City arasında bir yerlerde diyebiliriz. Araba tipleri ve çizimleri daha çok GTA 3 gibi ama karakter çizimlerine bakacak olursak GTA Vice City’ye çok fazla benziyor. Oyundaki yapay zeka da yerlerde sürünüyor bunu belirtmekte fayda var.

En son Kas 24, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

DRIV3R Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 2000/XP
İşlemci : Pentium 4 1.5 Ghz veya Athlon XP eşdeğeri
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 2.95 GB
Ekran Kartı : 64 MB
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • İyi görevler
Eksileri
  • Zor kontroller
  • Tutarsız fizik
  • Kötü yapay zeka
  • Zayıf seslendirmeler

DRIV3R Tanıtım Videosu

DRIV3R oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

DRIV3R YAPILAN YORUMLAR