Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Joint Task Force

Joint Task Force

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu446 MB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / 8 / Vista
EklenmeAralık 6th, 2015 by
Hemen indir (446 MB)
1414 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(2 votes, average: 1,50 out of 5)
Loading...Loading...

Nerede o eski strateji oyunları? diyerek iç çektikten sonra “İşte burada: Joint Task Force” diyerek kendi sorumuza cevap vermiş oluyoruz. Eskiden gerçekten çok iyi strateji oyunları vardı –şu an da var- bunlardan bir tanesi de Joint Task Force. İlk başlarda ismini Türkçe’ye Joint; Eklem, Task: Görev ve Force; Güç’ten yola çıkarak “Eklem Görevinin Gücü” olarak çevirmeyi düşünsem de bu fikri mantıklı bulmadım ve es geçtim. Aslında “Joint” kelimesi mühendislik camiasında “eklem, kırık” gibi kavramları temsil ediyor ama gemici mantığını burada bırakarak devam ediyorum.

Strateji oyunları, hiç şüphesiz hayran kitlesinin en fazla olduğu oyunlardan bir tanesi. Bunun yanı sıra hesap yapmayı, taktik üretmeyi bize öğretmeyi sağlıyor. Zekâ ve yeteneklerimizi kullanarak mücadele ettiğimiz bir oyun türü olduğundan zihinsel gelişimlerimiz için oldukça faydalı bulduğum oyun türlerinden bir tanesi. İşte bu strateji oyunların bir tanesi var ki vakti zamanın teknolojisi ile kendisini bize sevdirmeyi başarmış ve hatta tiryakilik yaratmıştı. Benim de en çok oynamış olduğum strateji oyunlarından biri olan Joint Task Force.

Joint Task Force, 2006 yılında piyasada gözükmeye başlamış bir oyun. Oyunun yapımcısı ise Most Wanted Entertainment, ayrıca oyunun dağıtımını da Sierra Entertainment gibi oyun dünyasında sözü geçen bir firmanın yaptığını düşünürsek, oyunun ne kadar da albenili olduğunu çok daha rahat anlayabiliriz. Sadece Windows platformlarında oynanabilen Gerçek Zamanlı Strateji/RTS oyunu olan Joint Task Force’nin bu güzel grafiklerinin tasarımcısı kimdir diye araştırdım ve sizin için bu tasarımcının Attila Maci Banki-Horvath gibi değişik bir isme sahip olan bir arkadaş olduğunu buldum. Sonra arkadaşın diğer tasarımlarını da inceleyince gerçekten işinin erbabı olduğunu gördüm. Hakkında pek bilgi olmasa da Hintli olduğunu tahmin ediyorum. Oyunumuza dönecek olursak, oyunumuz Single Player/Tek Oyunculu olduğu gibi Multiplayer/Çok Oyunculu desteğe de sahip. Yani dilerseniz yapay zekaya karşı dilerseniz arkadaşlarınıza karşı bir mücadele verebilirsiniz. Açıkçası yapay zeka beni daha çok zorlamıştı diyerek buradan beraber oynadığımız arkadaşlara bir selam çakıyorum.

Joint Task Force, savaş konulu, askeri taktik üzerine inşa edilmiş bir oyun. Oyunda çok çeşitli silahların yanı sıra Sikorsky ve Boeing gibi çeşitli hava araçları da var. Bu da oyunun ne kadar geniş bir altyapıya sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca tank gibi büyük yer araçları da mevcut ve üstelik bunları asfalt üzerinden de hareket ettirebiliyoruz. Yani aslında bir iç savaş, iç mücadele göstergesi.

Ayrıca oyuna 2008 yılında bir de güncelleştirme gelmişti. Yeni yamayı kurduktan sonra hikâyemizin ufku genişlediği gibi bazı ufak tefek hatalar giderilip, yeni görevler ile karşılaşıyorduk. Oyunun temelinde beş adet senaryo var ve bunlar beş adet şu an da karışık olan ülkede geçiyor. Bunlar; Somali, Bosna, Afganistan, Kolomibiya ve Irak. Eloğlu savaş başlattığı yetmiyormuş gibi bir de savaş başlattığı yerlerin hikayesini oyun yapıp piyasaya sunuyor. Görüldüğü gibi savaşın her sektörde bir pazarı var. Her neyse aslında görevimiz gittiğimiz yerlerdeki iç savaşa el koyarak kahramanlık yapmak. Oldukça geniş bir senaryoya sahip olan oyunumuz oynayış süresi de bir o kadar fazla. Oyunun GameSpy karnesi 2.5/5, GameSpot karnesi 6.5/10. Aslında GameSpot’un notları biraz daha uygun gözüküyor bizim için de ama ben de olsam en azından 7/10 gibi bir puan verirdim.

Oyunun kontrolleri oldukça pratik, klavye ve fare kombinasyonları ile rahat bir oyun çıkarabilirsiniz. Grafik tasarımı oldukça iyi ama grafik kalitesi tasarımının biraz altında kalmış yine de ortanın üzerinde bir performans sunuyor diyebiliriz. Oyunun en başarılı yanlarından bir tanesi de ses efektleri. Ses efektleri ile kendinizi gerçek bir savaşın içerisinde hissediyorsunuz.

Gerçek zamanlı strateji ve askeri taktik oyunlarından hoşlanan tüm oyun severlere kesinlikle tavsiye ediyoruz. Denemelisiniz. Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Modern savaşları ekrana iyi yansıtmış
  • Standart modlardan tamamen ayrı yapıda eğlenceli multiplayer modları
Eksileri
  • Çok aşırı küçük şeylerle uğraştırıyor
  • Mücadele çok azmış gibi geliyor
  • Yapay zeka çok zayıf

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
1414 kez indirildi


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :