Metin2 ikon

Metin2


Metin2 oyunu çıktığından beri birçok kimse bu fantastik oyunu online olarak oynamaya başladı. İçerisinde birçok krallık bulunan oyunda siz oyuna başlarken kendi safınızı belirliyorsunuz ardından da başrol oyuncularınızı belirleyip savaşta zaferler kazanmaya çalışıyorsunuz. Gameforge firmasının ürettiği Metin2 oyununun temel mantığı bir savaş sanatları ustası olmaya çalışmak. Bu uğurda Ejder Tanrısı ile işbirliği yaparak, Metin taşlarının zehirlediği toprağın etkilerinden uzak durmaya çalışıyorsunuz. Bir savaş ve aksiyon oyunu olan Metin2’den çok memnun kalacaksınız. Oyun içinde bazen gerçek bir savaşın içinde olduğunuzu düşündürecek kadar güzel özelliklere sahip bu oyuna hayran kalacaksınız. Metin2 oyununda kendi kılıcınızla karşınıza gelen herkesi öldüreceksiniz ve kaleler fethederek ilerleyeceksiniz. Online oynanan oyunlar arasında sanırım en popüler olanlardan biri de Metin2 olabilir.

Metin2 oyunu, Ymir Entartainment tarafından çıkarılmış olup zamanla el değiştirerek en sonunda Gameforge firmasının eline geçmiştir. Asya’da büyük oyuncu kitlesine sahip olan oyun Avrupa’da da aynı başarıyı yakalamıştır. 2009’da karakter çalınması gibi olaylar yüzünden uzun süre başı ağrıyan oyun hala popülerliğini yitirmemiştir. Metin2 uzak doğunun atmosferini çok iyi yansıtmış bir oyun. Karakter tasarımları, mekân tasarımları, uzak doğu esintisi taşıyor. Oyunun yetenek kullanma efektleri savaş sistemi zevkli uzak doğu dövüşlerini anımsatıyor. Oyun 1. seviyeden başlayıp 99. seviyeye kadar devam ediyor. Oyunda üç imparatorluk bulunuyor bunlar; Chunjo İmparatorluğu, Jinno İmparatorluğu, Shinsoo İmparatorluğu. Hepsinin kendine özgü ayrı bölgeleri var ama ortak kullanım alanları da mevcut. Oyunda çok fazla bölge olması oyunun çok büyük bir haritada yapılmış olduğunu gösteriyor. Oyunda seviye atlayabileceğiniz zindanlar ve öldürdüğünüzde değerli eşyaların düştüğü özel hayvanlar bulunuyor.

Oyunda binek hayvanları mevcut, harita çok büyük olduğundan dolayı her yere yürüyerek gidemiyorsunuz ve binek hayvanlarda çeşitlilik oldukça fazla. Oyunda 4 farklı sınıf var ve bunlar sonradan kendi aralarında 2 farklı sınıfa daha bölünüyor. Savaşçı, ninja, sura ve şaman karakterleri mevcut. Bu karakterler ileride 2 ye ayrılıyor, mesela savaşçı karakteri zihinsel savaşçı ve bedensel savaşçı olarak, ninja karakteri ise bıçakçı ve okçu olarak ayrılıyor. Oyunda silahları ve zırhları güçlendirebiliyorsunuz. Güçlendirmemiz için ilk seviyelerde para gerekirken silahlar güçlendikçe daha fazla eşya istemeye başlıyor oyun. Oyunda silahlarınıza zırhlarınıza ve diğer tüm eşyalarınıza taş basıp daha da güçlü hale getirebiliyorsunuz. Metin2’de bütün eşyalarınıza efsun denilen özelliklerden basabiliyorsunuz. Bazen de bu özellikler silahta doğuştan olabiliyor. Silah ya da diğer eşyalarınızı yükseltirken seviye düşebiliyor veya tamamen yok olabiliyor. Uzak doğu savaşlarını seviyorsanız ve gerçekten oyundan zevk almak istiyorsanız bu oyun tam size göre.

En son Nis 21, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Metin2 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Xp / Vista / 7
İşlemci : Intel Pentium 4 1.6 Ghz ve üstü
Ram : 256 Mb
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : 256 Mb
DirectX : DirectX 9.0
Artıları
 • Hack and Slash tarzında savaşlar
 • Çok sayıda PvP seçeneği
 • Düşük sistem gereksinimleri
Eksileri
 • Yeni oyunculara hitap etmeyen günü geçmiş grafikler
 • Karakter özelleştirme seçeneği yok

Metin2 Tanıtım Videosu

Metin2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Metin2 YAPILAN YORUMLAR
 • windows 10 cu
  6 sene önce

  win 10 kaldırırmı

  • Uğur YURT
   6 sene önce

   Evet kaldırır.