Monopoly Here and Now ikon

Monopoly Here and Now


Eski Monopoly oyunu sürümlerini oynayanların çok yakından tanıdığı dünyanın en zevkli masa oyunlarından birisi olan bu oyunu artık bilgisayardan oynayabileceksiniz. Oyunun temel mantığı yine çeşitli yollarla ve şans yardımı ile en çok paraya sahip olmak. Bu tip küçük oyunlar ücretsiz olması ve uzun süre oyun zevkini devam ettirdiği için en ideal oyunlar. 1980’lerde icat edilen oyunda kapitalizm esintileri yer alıyor. Bu sürümde de, lokasyonlarda, kamu hizmetlerinde ve durumlarda geliştirmelere gidilmiş. Monopoly oyunu bu güne kadar üretilmiş en çok satan ve hala en çok satmakta olan kart strateji oyunudur. Bu yüzden hemen hemen herkes bu oyunu gerek bilgisayarında, gerek telefonunda gerekse de evinde kartlarla oynamayı tercih etmektedir. Bu oyunu telefondan oynamak isteyenler için Glu Mobile cep telefonu oyunları şirketi tarafından Monopoly Here And Now oyunu geliştirilmiştir. Bu oyunda ufak farklılık olmakla birlikte bildiğimi Monopoly tarzında oyun oynanmaktadır.

Eğer daha önce herhangi bir platformda Monopoly oynadıysanız eğer bu oyunu da hiç zorlanmadan oynayabileceksiniz. Fakat hiçbir tecrübeniz yoksa oyun hakkında biraz bilgi vermek iyi olacaktır. Oyun en az 2 kişi ile oynanır, en fazla diye bir şey yoktur çünkü istediğiniz kadar kişiyle oynayabilirsiniz. Fakat en ideali 3-6 kişi arasıdır diyebiliriz. Oyuna ilk olarak zar atarak başlarsınız ve en büyük zarı atan ilk başlar. Oyunda bir piyonunuz bulunur ve attığınız iki zarın toplamına göre onu hareket ettirirsiniz. Oyun platformunda çok değişik mekanlar bulunmaktadır. Bunlar semt isimleri, devlet demir yolları, hava alanları, elektrik ve su işletmeleri olabilir. Bunlardan birine attığınız zarların toplamında ulaştığınızda oraları almaya hak kazanırsınız. Direkt olarak peşin para vererek alabileceğiniz gibi açık arttırmaya da çıkarabilirsiniz. Buna diğer oyuncular da dahil olurlar ve fiyat genellikle peşin alma fiyatından daha yükseğe çıkar. Karton saat yönünde ilerlediğinde her bir sonraki karede bulunan mekan daha da pahalılanmaya başlar. Bunun haricinde bir de oyun alanı üzerinde sürpriz kart çekme yerleri vardır. Buralara geldiğinizde kart çekersiniz ve şansınıza ya haritada başka bir noktaya gider, ya piyangodan para alır, ya da vergiye rastlayıp para ödeyebilirsiniz. Bunların iyi mi kötü mü olacağı çok belirsizdir. Fakat genellikle işinize yarayacak kartlar gelir.

Oyunda ne zaman çok zengin olup, ne zamanda iflas edeceğiniz hiç belli değildir. Bu yüzden oyun herkes tarafından çok sevilip oynanmaktadır. Şansınızın yanında mantıklı yatırımlar yapmak da önemlidir. Diğer oyuncular eğer sizin mülkünüze gelerek iflas ederlerse onların bütün mal varlıklarına el koyabilir ve oyunda büyük avantaj elde edebilirsiniz. Herkesin en az bir kere oynaması gereken bir oyundur.

En son Kas 28, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Monopoly Here and Now Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000 SP4/XP
İşlemci : Pentium® II 800 MHz ve üzeri
Ram : 128 MB
Harddisk Alanı : 20 MB
Ekran Kartı : DirectX® 7.0a uyumlu ekran kartı
DirectX : DirectX 7.0a
Artıları
  • Eğlenceli ve geliştirilmiş emlak alanları
  • Güzel animasyonlar
  • Kolay kullanıma sahip arayüz
  • Detaylı oyun geçmişi
Eksileri
  • Animasyonları kapatma seçeneği yok
  • Türkçe dil desteği yok

Monopoly Here and Now Tanıtım Videosu

Monopoly Here and Now oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Monopoly Here and Now YAPILAN YORUMLAR