Pro Evolution Soccer 2017 ikon

Pro Evolution Soccer 2017


Konami firmasının lokomotif oyunlarından uzun süre futbol dünyasının 1 numaralı oyunu olarak kabul edilmiş ama son senelerde EA Sports firmasının Fifa oyununa yavaş yavaş geçilmeye başlamış Pro Evolution Soccer serisinin son oyunu Pes 2017 bir takım yeni özellik ve geliştirmelerle oyunculara sunuldu. Sözü fazla uzatmadan bu devasa futbol oyununda bu sene bizi ne gibi yenilikler bekliyor incelemeye başlayalım.

Gerçek Dokunuş

Pes 2017 Gerçek Dokunuş

Konami Pes 2017 oyununda getirdiği yenilikle futbolcuların özelliklerini baz alarak topa ilk dokunuşlarının ve topu kontrol ediliş biçimlerinin değişiklik göstereceğini söylüyor. Bu da oyunda her futbolcunun farklı top kontrolü ve farklı topla ilerleme türlerine sahip olması demek. Ayrıca futbolcuların özelliklerinin yanı sıra oyuncuların da pasları ve ortaları kontrol etme seçenekleri de bulunuyor.

Daha Keskin Paslaşma

Pes 2017 Paslaşma

Gerçek dokunuş ve gerçek top fizikleri birleşince işin içine topun hızı ve pası atan oyuncunun isabetli pas istatistikleri de eklenince çok daha karmaşık bir paslaşma yapısı Pes 2017’de sizleri bekliyor. Mesil Özil, Luka Modric ve Rakitic gibi özel futbolcuların kendilerine has paslaşma stilleri de oyunda yerini almış. Attığınız pasın başarılı olması o pası alan futbolcunun ilk dokunuş özelliğinin yüksek olup olmadığına da bağlı.

Geliştirilmiş Kalecilik

Pes 2017 Kalecilik

Konami Pro Evolution 2017 oyununda kalecilere özel olarak eklenen hareketler ve animasyonlarla şimdiye kadarki en gelişmiş kalecilik deneyimini sunmayı hedeflemiş. Özellikle şutlara daha çabuk tepki vermeleri, dönen toplara daha çabuk hamle yapmaları, yerden ve havadan toplara farklı tepki vermeleri bu yılki en büyük gelişmelerden. Artık kaleciler her topu tutamayacak, sert gelen şutlarda ilk seçenek topu çelmek veya yumruklamak olacak.

İleri Düzey Direktifler

Pes 2017 Geliştirilmiş Direktifler

Barcelona’nın Tiki-taka taktiği, Atletico Madrid’in ileri düzeyde sıkı markajları ve Real Madrid’in şok hızlı atakları gibi ileri düzeyde taktiksel direktifleri maç içinde sürekli uygulayabileceksiniz. Bu hem rakibinizin taktiğine karşı koymanız için en iyi stratejiyi üretmeyi hem de kendi takımınıza daha uygun taktiği bulabilmeyi sağlayacak bir yenilik.

Tüm Takım Kontrolü

Pes 2017 takım kontrolü

Pes serileri zaten takım ve oyuncular üzerinde derinlemesine olan kontrol seçenekleri ile bilinen oyunlardır ve her sene bunun geliştirildiğini görüyoruz. Pes 2017 oyununda da tüm takımın uygulayacağı taktikleri anlık olarak değiştirebiliyor ve sahaya etkisini anlık olarak görebiliyorsunuz.

Kornerlerde Kontrol

Pes 2017 Korner Atışı

Set ataklarında defansif ve ofansif geliştirilmiş kontroller sağlayabileceksiniz. Bir tuşa basarak açacağınız duran top seçenekleri içinde taktiğinizi sahaya en iyi bir şekilde yansıtmayı başarabileceksiniz. Defansif olarak adama adama savunma veya alan savunması seçebilir, ofansif olarak altı pas üzerinde kümelenmek, geriden gelerek yükselmek gibi seçenekler var.

Öğrenebilen Yapay Zeka

Pes 2017 Yapay Zeka

Oyundaki yapay zeka geliştirilerek sizin oynayış stilinizi çözüp buna adapte olarak kendisi yeni taktikler geliştiriyor. Bu da karşınızda bir bilgisayardan çok bir insanla oynuyormuş hissini arttırıyor. Örneğin Real Madrid’i aldınız ve her topu Ronaldo’ya indirmeye çalışıyorsunuz ve her pas ona gidiyor, bunu fark eden yapay zeka Ronaldo’yu daha çok adamla tutmaya başlıyor. Çok aşırı kanatlardan gidip orta yapıyorsanız, kanat adamlarınıza baskı yapıyor. Bunun gibi sizin oynayış stilinize göre karşı taktikler geliştirerek sizi sıkıştırmaya başlıyor.

Otantik Görseller

Pes 2017 Giroud

Pes 2017 oyununda grafiklerin oldukça artırıldığını ve Fox motoru ile daha otantik görsellerin oyunculara sunulduğunu görüyoruz. Işığın gelişi, oluşturduğu gölgeler, seyirci modellemeleri, saha görünümleri, futbolcu modellemeleri, yüz detayları ve stadyum modellemeleri görsel açıdan güncellemeye uğrayarak güzelleştirilmiş.

Doğal Oyuncu Hareketleri

Pes 2017 Mesut Özil

Daha gerçekçi ilk dokunuşlar ve daha gerçekçi paslaşma gelişmeleri sayesinde oyuncu hareketlerine de yüzlerce yeni animasyonlar eklenmiş oldu. Futbolcuların hareketlerinde de futbolcuların özellikleri göz önüne alındı. Mesut Özil ie top sürerken onun denge ve pas özelliklerinden kaynaklanan farkı Giroud ile top sürerken veya pas atarken fark edebileceksiniz.

En son Nis 11, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Pro Evolution Soccer 2017 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Vista SP2 / 7 SP1 / 8 / 8.1 / 10
İşlemci : Intel Core2 Duo 1.8GHz / AMD Athlon Ⅱ X2 240 veya eşdeğeri
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 8 GB
Ekran Kartı : 1024MB Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 8800 / AMD/ATI Radeon X1600 / Intel HD Graphics 3000 veya üstü )
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
 • Bugüne kadar çıkmış en iyi futbol oyunlarından birisi
 • Fox oyun motoru çok kaliteli grafikler sunuyor
 • Geliştirilmiş taktikler mücadeleyi artırıyor
 • Yeni animasyonlarla gerçekçilik artmış
Eksileri
 • Online modda sorunlar var
 • Modlar pek geliştirilmemiş

Pro Evolution Soccer 2017 Tanıtım Videosu

Pro Evolution Soccer 2017 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Pro Evolution Soccer 2017 YAPILAN YORUMLAR
 • ilkinAze
  3 sene önce

  demo nun orijinalden ne farki var?

  • Uğur YURT
   3 sene önce

   Deneme sürümü olduğu için oyunlarda bazı özellikler kısıtlanmış oluyor.