MTX Mototrax

MTX Mototrax

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu122 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiAralık 6th, 2015
Hemen indir (122 MB)
1695 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...Loading...

MTX Mototrax, motor yarışı deyince ilk aklımıza gelen oyunlardan biri. Bu oyunun yaratıcısı Left Field Productions ve oyun 2004 yılında Activision tarafından piyasaya sürülüyor. Günümüzde motor yarışı oyunları arasında MTX Mototrax, yılların verdiği tecrübe ile hala önemli bir yerde duruyor. Günümüzde altyapısı daha sağlam ve ön yüzde kullanıcıları ilk görüşte hayran bırakan oyunlar çıkmaktadır. Kayda değer motor yarışı oyunlarının da sayısı az değil ama MTX Mototrax arayüz olarak hala günümüz ile yarışacak düzeyde. PlayStation 2 ve Xbox platformları için tasarlanmış versiyonları var. Her ikisinde de güzel bir performans yakalandığını söyleyebiliriz. Ancak Xbox versiyonun kullanıcıya verdiği derinlik hissi, gerçekçilik PlayStation versiyonuna göre daha iyi. Her iki versiyon da oynayanları tatmin edecek düzeyde.

Oyunun arayüzü ile ilgili daha detaylı bilgi vermek gerekir ise motor benzetimi ve efektler çok gerçekçi. Motorunuzla, gerçekçi bir sürüş hissi veren süspansiyon efekti sayesinde engellerden kolayca atlamak mümkün. Havada süzüldüğünüz sırada çılgınca hareketler yapabiliyorsunuz. Diğer yandan zemin tutuşu da çok başarılı. Virajlarda tekerleğin yola tutunduğunu hissediyorsunuz. Ses efektlerinin de hakkını vermek gerek.

Oyunda birden fazla mod mevcut. İsterseniz serbest modda oynayabilir, serbest sürüş yapabilir ve sizi parkurda kısıtlayan bariyerlerden kurtulabilirsiniz. Bir diğer mod ise kariyer modu. Kariyer modunda yarışarak puan ve para toplayabilirsiniz. Serbest stilde yeteneklerinizi geliştirebilirken, kariyer moduna geçtiğinizde oyunun keyfini çıkarmaya başlarsınız. Çünkü kariyer modunda farklı parkurları görebilir ve buralarda farklı takımlar ile yarışabilirsiniz. Serbest stil de oldukça eğlenceli. Yaptığınız hareketler ile puan toplamaya çalışıyorsunuz. Böylece motoru kontrol etme yeteneğiniz gelişiyor. Kariyer modunda oyunun amacı birinci olmak. Aslında her ikisinde de bir sıralamaya giriyorsunuz ve eğer en iyi siz iseniz birinci oluyorsunuz. Pek değişen bir şey yok. Ama kariyer modu, tam anlamı ile bir yarış. Orada bitiş çizgisini ilk geçen olmak için yarışırsınız.

Oyunun senaryosundaki diğer önemli nokta ise her bölümde ünlü bir motor yarışı sporcusu ile beraber olmanız. Kariyer modunda, oyuna ilk Travis Pastrana olarak başlıyorsunuz. Diğer isimler ise Nate Adams, Kenny Bartram, Carey Hart, Chad Reed, Tim Ferry, Mike Brown, Ezra Lusk. Oyun, isterseniz müzik seçeneği de sunuyor.

Oyunda iki çeşit yarış var. Bunlar süper-kros ve moto-kros. Süper-kros yarışın kapalı bir alanda, bir stadyumda gerçekleştiği oyundur. Moto-kros ise açık alan yarışıdır. Diğer bir deyişle gerçek arazide yarışırsınız. MTX Mototrax oyununda bu iki yarış pistinde de motor kullanabilirsiniz.

Son olarak, oyunun birden fazla kişi ile oynanabildiğini belirtmek istiyorum. Eğer çevrimdışı (offline) oynuyorsanız iki kişi yarışabiliyorsunuz. Çevrimiçi (Online) yarışlar için ise bir sınır yok. Yarışın kapasitesi kadar oyuncuyla beraber yarışabilirsiniz. Online oyun deneyimi oldukça hoş. Oyun performansını en iyi görebileceğiniz yerlerden biri online yarış olsa gerek. İyi yarışlar…YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :