Need For Speed Payback ikon

Need For Speed Payback


Need For Speed Payback, Ghost Games tarafından geliştirilip Electronic Arts ( EA Games ) tarafından yayınlanan tüm dünyanın en çok oynanan yarış oyunları serisi NFS‘nin 2017 yılında çıkan muhteşem oyunudur. Oyun bu sefer müthiş bir intikam hikayesini işleyerek karşımıza çıkıyor.

Aslında Need For Speed serilerinde hikayeden ziyade konsept daha ön plana çıkmıştır. Need For Speed Run oyununun hikayesinin sevilmesi ve oynanışa farklı bir anlam katması oyuncular tarafından da sevilmişti. Bunu farkeden EA, NFS oyunlarında senaryo üzerine daha çok yoğunlaşmaya başladı ve ortaya NFS Payback çıktı. Oyun Fortune Valley isimli bir şehrin yeraltı dünyasını konu alıyor. Bu şehri gerçek hayattaki Las Vegas gibi düşünebilirsiniz. İçerisinde ışıklı binalar, kumarhaneler ve eğlence mekanları dış tarafında ise kurak çöller ve vadiler kanyonlar sizi bekliyor. Siz de daha önce ihanet sebebi ile dağılan çetenizi tekrar toplayarak “The House” isimli şehrin yönetimini elinde bulunduran oluşuma karşı savaşıyorsunuz. The House, kumarhaneleri, polisleri ve suç çetelerini elinde tutan büyük bir oluşum.

Oyunda çok geniş bir yelpazede kişiselleştirme ve geliştirme seçenekleri bulunuyor. Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa bu NFS serilerinin en genişi olabilir. Oyunda hem çetelerin araçları ile yarışabiliyor hem de polislerden kurtulma mücadeleleri verebiliyorsunuz. Özellikle polisten kaçtığınız bölümlerde giren ara sahneler tıpkı bir filmdeki kovalamaca sahnelerinin içindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Oyunun bu açıdan şu ana kadarki en adrenalin dolu araba oyunlarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. Oyundaki araçlar da yarış tipine göre değişiklik gösteriyor. Yarışacağınız yarışa göre seçebileceğiniz yarış, runner, off-road, drag ve drift tarzı araçlar bulunuyor.

Oyunun grafikleri tek kelime ile muhteşem. Yol ve araba detayları, çevre görsellerinin çeşitliliği, ara sahnelerin görselliği, oynanışın akıcılığı bize nasıl kaliteli bir ekibin işi olduğunu gösteriyor. Sesler de tam anlamıyla profesyonelce hazırlanmış ve oyunun bütünlüğünü tamamlayacak şekilde başarılı. Geriye kalan tek şey oyunu indirip oynamaya başlamak.

En son Nis 12, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Need For Speed Payback Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7 ve sonrası
İşlemci : Intel i3 6300 @ 3.8GHz veya AMD FX 8150 @ 3.6GHz
Ram : 6 GB
Harddisk Alanı : 30 GB
Ekran Kartı : 2 GB VRAM, NVIDIA GeForce® GTX 750 Ti / AMD Radeon™ HD 7850
DirectX : DirectX 11
Artıları
 • Oldukça derin ve genişleyen açık bir dünya
 • Heyecanlı yarışlar ve kovalamacalar
 • Katılabileceğiniz çok değişik türde etkinlikler
Eksileri
 • Bayatlamış hikaye
 • Hızı yeteri kadar hissettiremiyor
 • Kısıtlayıcı hikaye görevleri

Need For Speed Payback Tanıtım Videosu

Need For Speed Payback oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Need For Speed Payback YAPILAN YORUMLAR
 • mitko
  2 sene önce

  isala gizeldir

 • `mitko
  2 sene önce

  eeeyyycok guzwl

 • İsimsiz oyuncu
  6 sene önce

  w7de kaldırırmı 32bit???

  • Admin
   6 sene önce

   Evet oyunu Windows 7’de oynayabilirsiniz.

 • Temel Ünalan
  6 sene önce

  iyidir inşalah