Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Command & Conquer Tiberian Sun

Command & Conquer Tiberian Sun

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu42.5 MB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / 8 / Vista
EklenmeKasım 30th, 2015 by
Hemen indir (42.5 MB)
2806 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(0 oy ile: 0,00 / 5, oylandı)
Loading...Loading...

Command & Conquer serisinin devamı niteliğinde olan Command & Conquer Tiberian Sun, oyun camiasında bizleri ekran başında en çok tutan oyunlardan bir tanesi olmayı başarmıştı. Oyun konusu itibari ile oldukça yaratıcı tasarlanmış. Oyunun o ilgi çeken muhteşem konusuna şöyle kısaca değinelim;

Klasik mekanik yasalarını altüst eden dahi fizikçi Albert Einstein, büyük Rölativite Teorisi üzerinde çalışmalarına devam ederken çok büyük bir buluşa imza atarak zaman makinesini icat etmiştir. Felsefi olarak biraz tezat olsa da makine harıl harıl çalışmaktadır. İlk kez bir icat hayırlı bir iş için kullanılmış, ikinci cihan harbi engellenmiştir. Fakat cihan harbi olmayınca güç kaybetmeyen Sovyetler Birliği ortalığa veba gibi yayılmaya çalışmıştır. Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra ortaya bu kez de terörist bir grup çıkmıştır. Bu aşırı kötü grubun başında aşırı kötü emelleri olan ve Command & Conquer Tiberian Sun’da ki kel adam olarak bilinen Kane vardır. Biz Kane’yi bir önceki oyunda öldü bilirdik ama meğer Kane, yıkılmamış ayaktaymış. Ve yine dünyanın başına bela olmaya devam edecekmiş.

Command & Conquer Tiberian Sun tamamen karakterler üzerine kurulu bir oyun. Her şey karakterlerin tipik özellikleri ve gücü üzerinden ilerliyor. Örneğin oyunda en çok karşılaşacağım karakterlerden birisi olan Mc Nail. Mc Nail, GDI’ların karizmatik başkahramanı. Yok, eğer ben GDI sevmem illaki NOD’lardan olacağım derseniz bu kez de Slavik’i canlandırmış oluyorsunuz. Hafif meşrep bir karakter olan Salavik, oyunun en yetenekli karakterlerinden bir tanesi. Bir de Solomon var ki adam bitmek tükenmek bilmeyen bir azim ile GDI’lara kumandanlık yapıyor.

Öncelikle şunu belirtelim ki oyunun grafikleri iyi. Simülasyon değil arcade mantığı ile tasarlanmış olmasına rağmen grafikler başarılı duruyor. Sesler de aynı şekilde iyi çalışılmış. Oyunun en iyi yanı ise gelişmiş yapay zekâsı. Oyunun yapay zekâsı çok ince çalışılmış. Oyunda ayrıntılar ön planda duruyor. Düşman asla stabil bir taktik kullanmıyor. Sürekli değişen ve gelişen taktikleri ile sizi zorluyor. Hatta şansız biri iseniz ordunuzun üzerine meteor bile düşebiliyor.

Bir de şöyle bir olay var; eğer askerleriniz uzun süredir ölmeden sizin emrinizde çalışıyor ise çalıştığı süre oranında tecrübe ve yetenek kazanıyor. Zekâ ve yetkinlikleri artıyor. Hatta pusu bile kurmaya başlıyorlar. Bu da uzun süre hayatta kalmış takımların gücünü arttırıyor. Bu sebeple askerlerinizi hayatta tutmak konusunda daha hassas davranmanız gerekiyor.

Tabi ilginçtir ki oyun paketini satın aldığınızda CD’lerin yanında bir de kullanım kitapçığına sahip oluyorsunuz. Bu da oyunla ilgili sizin fikir edinmenizi sağlıyor. Oyun içerisinde her koloninin kendisine ait özellikleri olan birim ve binaları var. Bunlar inşa merkezi, güç santrali, rafineri, kışla gibi temel yapılar ile Helipad ve SAM gibi özel yapılardan oluşuyor. Binalar çeşitlilik bakımından oldukça zengin. Bu da oyuna hâkim olmanızı gerektiriyor. Kendine has özellikleri ile Wolverine, Cyborg, Titan gibi çeşitli birimler mevcut. Otak birimler olduğu gibi NOD’ların ve GDI’ların kendine has birimleri var. Örneğin GDI’lara has özel bir birim olan Disc Thrower mevcutken, NOD’ların da Rocket Infantry gibi kendine has birimleri mevcut. Oyun, birim ve binalar bakımından oldukça zengin.

Oyunun arayüzü de oldukça pratik tasarlanmış. Kolayca seçimler yapabiliyorsunuz. Oyun da iki çeşit oynama modülü bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Campaign iken diğeri de çoklu oyuncu destekli Mutiplayer modülü.

Oyun oldukça geniş bir altyapıya ve iyi bir yapay zekâya sahip. Eğlenceli dakikalar geçirebileceğiniz harika bir strateji oyunu olan Command & Conquer Tiberian Sun’ı tüm strateji severlere öneriyoruz.

Artıları
  • Çok eğlenceli
  • Hızlı yüklenme süreleri
  • Harita oluşturabilme
  • Güzel planlanmış görevler
Eksileri
  • Kendini tekrar ediyor
  • Yeni oynayacaklara grafikler eski gelebilir

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
2806 kez indirildi
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :