Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Conflict: Denied Ops

Conflict: Denied Ops

LisansDeneme Sürümü 0TL
DilAlmanca
Dosya Boyutu834 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
EklenmeKasım 30th, 2015 by
Hemen indir (834 MB)
1801 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...Loading...

Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

Conflict serisinin 5. Oyunu olan Conflict Denied Ops, Pivotal Games tarafından geliştirilip Eidos Interactive tarafından piyasaya sürülmüş bir Taktiksel Nişancı Oyunudur. Conflict serisi, diğer oyunlardan farklı olarak bu oyunda birçok değişikliğe gitmiş ve taktiksel anlamda oyunu ciddi bir şekilde değiştirmiştir.

Oyunda, 2 karakteri bir arada kullanmamız gerekiyor. Bu karakterler, bir keskin nişancı olan Lincoln Graves ve makinalı ağır taramalı silahlar kullanan Reggie Lang. Her iki karakterin de kişilikleri birbirine tamamen zıt. Lang, çok konuşan gürültücü birisiyken, Graves ise gayet sessiz ve ağırbaşlı bir karakter.

Oyunda her iki karakteri de kontrol edebiliyoruz. Savaşın gidişatına göre, sürekli geçişler yapabiliyoruz. Keskin nişancı ile uzaktan rakipleri indirip Lang ile taraya taraya bodoslama rakiplerin arasına girmek çoğu zaman yeterli olsa da durumun gidişatına göre farklı stratejiler de uygulanabiliyor. Oyunda düşmanlarımızın silahlarını alamıyoruz, her karakter kendi seçtiği silahla oyuna devam ediyor. Ayrıca oyunda, herhangi bir mermi limiti yok. Taraya taraya bodoslama girmek her zaman iş yapıyor yani. Tabi ki, oyunda bulunan patlayıcılar limitli ve oyunda sadece bazı noktalarda bulabiliyoruz.

Oyunun temel mantığı, güçlü ve zayıf yönleri bulunan iki karakteri bir uyum içerisinde bir bütün olarak oynayabilmekte yatıyor. Tamamen birbirlerine zıt bile olsalar, ortak bir düşmana karşı birlik olabiliyorlar. Birisi siyah, bir diğeri beyaz olduğu halde yeri geldiğinde bir birlik halinde davranıp birbirlerine karşı saygılı olmayı başarabiliyorlar.

Oyunun bir diğer ilginç yanı ise araç kullanımı. İki farklı karakter olduğu için, karakterlerden bir tanesi aracı kullanırken diğeri de kendi silahı ile ateş ediyor. Bu da oyunun bütün nişancı oyunlarından ayrıldığı bir başka nokta. Oyunu diğer oyunlardan ayıran bir diğer nokta da ölüm durumu. Eğer karakterlerden bir tanesi vurulup yaralanırsa, diğer karakterin belirli bir süre içerisinde onu kurtarması gerekiyor. Eğer iki karakteri de hayatta tutabiliyorsanız oyun sürekli devam edebiliyor ama ikisi birden düşerse maalesef artık yapılabilecek bir şey yok.

Hep iyi yönlerinde bahsettik, biraz da oyunun eksilerine dönelim. Öncelikle oyunda yapay zekâ pek de iyi değil. Düşmanlarınızın hareketleri bazen rahatsız edici olabiliyor. Üzerine tarayarak gittiğiniz halde saklanmayan ya da korunmayan düşmanlar zaman zaman rahatsız edebiliyor. Yine de oyunun dövüşleri son derece eğlenceli. Bu durum her ne kadar rahatsız edebilse de, oyunun eğlencesinin yanında göz ardı edilebilir bir durum.

Oyunun grafikleri gayet güzel ve üzerine düşülerek yapılmış. İlk bakışta insanın dikkatini çekmeyecek birçok küçük detay oyunda bulunabiliyor ve bunlar oyunun gerçekçiliğini de arttırmışlar. Bir diğer dikkat çeken özelliği de ışık ve gölgeler. Karanlık bir odadayken, odanın içerisini belirli bir ölçüde, sizi rahatsız etmeyecek kadar görebiliyorsunuz ve bu konuda bir zorluk yaşamıyorsunuz. Yalnız, ne zaman dışarıya çıkarsanız -gözleriniz güneş ışığına alıştığı için- o karanlık odaya baktığınızda orasını net olarak seçemeyip sadece karanlığı görüyorsunuz. Basit gibi görünse de gayet hoş düşünülmüş, güzel bir detay. Daha sayamayacağım birçok detay da yine aynı şekilde oyunda bulunuyor. Oyunun grafikleri konusunda gayet iyi iş çıkardıkları söyleyebiliriz.

Oyunda, iki karakter de sürekli birbirleri ile iletişim halindeler. Karşılarına çıkan olaylara ilgili sürekli konuşup diğerine durum raporu veriyorlar. Yer yer güzel diyaloglar da bulunuyor ve oyuna ayrı bir hava katabiliyor. Sesler konusunda oyun bir derece tatmin etmeyi başarıyor. Oyunun müziklerinin ise çok etkileyici olduğunu söyleyemeyeceğim ne yazık ki.

Farklı bir nişancı oyunu deneyimi yaşamak istiyorsanız, oynayabileceğiniz bir oyun. Alışılagelmiş oyunlardan kendisini ayırmayı başarmış ve güzel bir tarz yakalamayı başarabilmiş. Eğer değişikliklere açıksanız, en azından denemenizi tavsiye ederim ama halinizden memnunsanız, seçim sizin.

Artıları
  • Hızlı tempolu bir oyun
  • İyi ayarlanmış yapay zeka
  • Co-op multiplayer modu
Eksileri
  • Görev hedefleri birbirini tekrar ediyor
  • Sinir bozucu müzik ve ses efektleri

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
1801 kez indirildi
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :