Fifa Manager 10 ikon

Fifa Manager 10

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 15 / 5,00
Loading...

Fifa Manager 10, EA Sports tarafından Football Manager serisine rakip olarak geliştirilen üst düzey futbol menajerlik simülasyon oyunudur. Serinin bu oyunu ile birlikte online mod üzerinden diğer oyuncularla oynama imkanı da sunulmaktadır. EA Sports yıllar yılı geliştirerek adeta bir menajerlik oyununa Fifa serisinden edindiği oyuncu tabanını ve futbol stratejisini menajerlik oyunu olarak ayrı bir şekilde yayınlaması ile bu sektörde de Konami – Fifa arasındaki rekabete benzer, oyuncuya yansıyan bir rekabet ortamı oluşacağını söylemek yanlış olmaz. Peki Fifa Manager 10 oyununda hangi yenilikler bizleri bekliyor?

Fifa Manager 10 yenilikleri

Online Mod

Online modun ücretsiz olması, 2-3 saatte bir sezonu tamamlayabilmeniz ve kolay anlaşılabilir ve kolay yönetilebilir olması online moddaki oyuncu bekleme sorununu gidermeye yönelik geliştirmeler olmuş. Online modda 8 oyuncuya kadar 40 farklı lig oynanabiliyor. Tüm dünya genelinde sıralamaların oluşturulduğu tabelalar da EA serverlarında tutuluyor.

Geliştirilmiş 3D Maç Motoru

Zaten 3D olan maç motoru bir kaç yüz yeni geliştirme ile daha da içine çeken bir atmosfere sahip olmuş. Oyunun en kritik noktası olan bu maç motorunun en fazla geliştirilen yer olması da oyuncuları memnun ediyor. Yeni kameralar ve maç sırasında verilebilecek yeni taktikler en çok göze çarpan gelişmeler.

Menajer Saha Kenarına Geliyor

3D maç ekranında ilk defa menajerleri saha kenarında görmeye başlıyoruz. Bu sadece Fifa Manager serisi için değil diğer menajerlik oyunları için de bir yenilik olmuş olacak. Menajerler için başlangıçta 70’e yakın animasyon ve 15’den fazla kenardan bağırma seçeneği eklenmiş.

2D Unutulmamış

Maçların heyecanını anlatımlı 2D ekrandan yaşamayı sevenler için de bazı geliştirmeler mevcut. Spikerlerin sürekli tekrara girmemesi için anlatım textlerine yenileri eklenmiş.

En son May 1, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Kullanışlı ve basit arayüz
  • Hızlı ilerliyor
  • Etkileyici 3D maç görünümü
Eksileri
  • FM 2010 kadar derinlemesine içerik bulunmuyor

Fifa Manager 10 Tanıtım Videosu

Fifa Manager 10 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Fifa Manager 10 YAPILAN YORUMLAR
  • mustafa uysal
    3 sene önce

    güzel