GTI Racing ikon

GTI Racing

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 11 / 3,67
Loading...

Techland firması tarafından geliştirilen ve Cenega tarafından yayınlanan, tamamı ile Volkswagen araçları kapsayacak şekilde geliştirilmiş bir oyun olan GTI Racing, Volkswagen’in eski Kaplumbağa’dan Yeni Beetle’a kadar efsaneleşmiş bir çok modelini kullanmanıza imkan sağlayan bir yarış oyunu. Bu modeller arasında Volkswagen’in GTI, G60 ve R32 gibi spor araçları da bulunmakta. Toplamda altı ana bölge bulunan oyunda Drift, Drag, Lap gibi yarış tiplerinde toplamda 25 şampiyona bulunuyor. Bu 25 şampiyonada 70 farklı yarış yapmamız mümkün.

GTI Racing’in önemli özelliklerinden biri de gerçek hayatta da modifiye hali çok sevilen Kaplumbağa ve diğer modellere modifiye imkanı sunması. Gerçek hayatta da modifiye ile yakından ilgilenenlerin bileceği Brembo, Zender, Kamei, Eibach gibi çeşitli modifiye firmaları ile aracınıza modifiye yaptırmanız mümkün. Bunun yanında modifiye imkanının Need for Speed’deki kadar geniş kapsamlı olmadığını ve beklentilerinizi karşılamayabileceğini söylemekte de fayda var.

Oyunun dikkat çeken özelliklerinden biri de rakip arabaların size çarpmaktan ve vurmaktan çekinmemesi. Geliştirilen yapay zeka ile oyunu oynarken sanki tüm dünya size düşmanmış hissine kapılıyorsunuz. Bu durum yer yer oyunu oldukça zorlaştırsa da oyuna farklı bir tat kattığını söylemek de mümkün. Ayrıca yarış esnasında, araç için seçilen ve kullanılan donanımın ne kadar önem arz ettiğini görebiliyorsunuz. Dişlilerin büyüklüğü, amortisörlerin sertliği gibi çeşitli özellikleri dikkatli şekilde seçmediğiniz taktirde rakibinizin yanından basıp gitmesini izliyor ve yetişmekte oldukça zorlanıyorsunuz. Bu da sadece oyunu oynarken değil aynı zamanda oyun öncesindeki seçimlerinizde de dikkat etmeniz gerektiği gerçeğini ortaya koyuyor.

Gerek araçların gerekse çevrenin oldukça iyi modellendiği oyunda, son derece şık duran Volkswagen arabalardan gözünüzü alamayacaksınız. Arabaların görüntüleriyle görsel bir şölen yaşattıkları oyunda müziklerin ise yeterince iyi seçildiğini söylemek zor. Daha iyi müzikler ile daha iyi bir hava yakalanması sağlanabilirdi. Oyunun güzel özelliklerinden biri de kendi parkurunuzu oluşturma imkanı tanınması. Kullanıcıya sunulan editör vasıtasıyla hazır parkurlardan sıkıldığınızda kendi parkurunuzu oluşturmanız ve bu parkurda yarışmanız mümkün.

Özellikle Volkswagen araçları ve Vosvosları sevenler için güzel bir deneyim sunacak olan GTI Racing, oyunseverler için güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

En son Nis 12, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Oynaması ücretsiz bir oyun
  • Volkswagen hayranlarına hitap ediyor
  • Kontrolleri kolay
Eksileri
  • Çok fazla oyundan atıyor
  • Grafikler biraz eski

GTI Racing Tanıtım Videosu

GTI Racing oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

GTI Racing YAPILAN YORUMLAR