Motocross Madness 2 ikon

Motocross Madness 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 / 2,00
Loading...

“Biri motor yarışı mı dedi?”

Bilgisayarı açtım ve masa üstünde Motocross Madness’i gördüm, nasıl bir oyunmuş acaba diye açıp yaklaşık bir buçuk saat sonra annemin yemeğe çağırması ile oyunun başından kalktım. İlk kez o gün tanışmıştım Motocross Madness ile. Ta 1998 yılında çıkan oyun şu tarihlerde bile beni kendisine kitleyebiliyordu. Benim gibi nostalji severler için biçilmiş kaftan.

Nihayetinde ilk oyundaki başarısının ardından Microsoft, Motocross Madness 2’yi de piyasaya sürdü. 2000 yılında piyasaya çıkan MM 2’nin (yazının devamında Motocross Madness’i bu şekilde kısaltacağım, şaşırmayın) dağıtımını Rainbow Studios yapmış. Ve artık daha geliştirilmiş, daha güzel bir Microsoft oyunu ile baş başayız.

MM 2’yi hem Single Player hem de Multiplayer olarak oynayabilirsiniz. Dilerseniz bilgisayara karşı dilerseniz diğer arkadaşlarınıza karşı bir yarış çıkarabilirsiniz ki Multiplayer modu oldukça eğlenceli diyebiliriz. Single Player modu da hiç multiplayerdan aşağıya kalmıyor. Yaklaşık 70 adet pistin bulunduğu MM 2’yi internetten indireceğiniz pist editörü ile gönlünüzce zenginleştirebilirsiniz. Single Player menüsünde 7 adet yarış modu var; Baja, Freestyle Stunt Quarries, Enduro, Nationals, Supercross, Pro-Circuit ve Moto-Tag.

Zengin oyun seçeneklerinin arasında kullanımınıza sunulmuş 12 adet motor var. Bunların arasında Honda ve Yamaha’nın orijinal modelleri de mevcut.

Oyunda iki alanda yarışma şansınız var. Bunlar kapalı ve açık mekanlar. Ben en çok açık alanda yarışmayı seviyorum. Oldukça şahane manzaralar oyun içerisine serpilmiş durumda.

Supercross dediğimiz kapalı pist yarışlarında oldukça gerçekçi detaylar ile karşılaşıyoruz; reklam panoları, asfalt dokusu ve kameralar. Zaten oyun grafikleri oldukça geliştirilmiş durumda.

Oyunun outdoor yani açık alan yarışlarında ağaçlar, kayalıklar, tüneller ve diğer araçlar gibi detaylara rastlıyoruz ve açık alan morfolojisi oldukça güzel tasarlanmış durumda. Bir de ek olarak dilerseniz replayı aktif hale getirerek bitirdiğiniz yarışları, yaptığınız artistik hareketleri tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Ayrıca arazi motorlarının sesleri çok gerçekçi olarak tasarlanmış. Yüksek hızlarda çok keyif verici olduğunu söylemek mümkün. Sadece motor sesleri değil atmosfer sesleri de oldukça güzel. Pistlerdeki çılgın seyirci tezahüratından yanından geçtiğiniz otomobilin içerisindeki müzik sesine kadar pek çok ayrıntı eklenmiş durumda.

Motor kontrolleri oldukça eğlenceli diyebiliriz. Ayrıca arazi tipi de motor kontrollerini direkt olarak etkiliyor. Yumuşak pistteki ağır geçişlerden ıslak zemindeki kontrol kayıplarına kadar her şeyi rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.

Oyunda zorluk derecesi klasik olarak üç bölümden oluşuyor; easy (kolay), medium (orta) ve hard (zor). Zorluk seviyesi arttıkça oyunda birinci olmak da zorlaşıyor ama oyunda ilerleyip iyice alıştıktan sonra çoğunluk ile hard seçeneğinde oynamayı tercih edeceksiniz.

MM 2 grafik olarak oldukça gelişmiş durumda. Kontroller, seslendirme, atmosfer ve motor sesleri dört dörtlük. Ayrıca multiplayer seçeneği üzerinde çok çalışılmış, hani multiplayeri yeni bir oyun gibi olmuş diyebiliriz.

Oyunun eksileri de var elbette ki; örneğin yakın görüntü kalitesi çok iyi iken uzak kamera görüntüsü aynı kalitede görüntüler vermiyor. Kamera açılarını anlık değiştirmeler de sizi zorlayabilir.

Bu ufak sıkıntıları göz ardı edersek MM 2 dört dörtlük bir oyun. Hız ve motor tutkunları kaçırmamalı diyoruz. Keyifli oyunlar.

En son Nis 19, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Başarılı fizik ve kontroller
  • İçine çeken oynanış
  • Zevkli oyun modları
Eksileri
  • Eski moda grafikler

Motocross Madness 2 Tanıtım Videosu

Motocross Madness 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Motocross Madness 2 YAPILAN YORUMLAR