Neocron ikon

Neocron

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 6 / 3,00
Loading...

Neocron, Reakktor Media GmbH tarafından geliştirilmiş ve CDV tarafından yayınlanmış RPG türünde bir oyun.

İyi bir arkaplan hikayesi olan oyun, diğer birçok çoklu kullanıcı destekli oyundan ayrılıyor. Son derece ayrıntılı bir dünyanın tasarlandığı oyunda çok çekirdekli bir bilim kurgu romanı kadar karmaşık bir dünya mevcut. Çünkü oyun incelendiğinde ilk göze çarpan şey çok etkileyici ve kaliteli hikayesiyle içinde bilim kurgu tadı barındırması. Büyüleyici hikayesiyle sizi içine çeken oyunda oyuncuları fütüristik bir ortam ve çeşitli entrikalar bekliyor.

Neocron, 28. Yüzyılın ortalarında, Serbest Dünya Federasyonu ile Çin İmparatorluğu arasındaki nükleer savaştan 600 yıl sonra,dünyanın çorak bir alana dönüştüğü bir zamanda geçiyor. Dünyanın büyük kısmı kirli ve çökmüş, her yerin mutant hayvanlar ve böcekler ile dolduğu dünyada medeniyet Neocron gibi şehirlerle sınırlanmış durumdadır.

Karmaşık bir karakter oluşturma sistemi bulunan oyunda, takip edilmesi gereken bir çok ayrıntı bulunuyor. Private Eye, Spy, Psi-monk ve GenTank adı verilen 4 sınıfın bulunduğu oyunda savaşçı özelliklerine sahip GenTank, sihirbaz özelliklerine sahip Psi-monk, hırsız özelliklerine sahip Spy ve ticaret yapma özelliklerine sahip Private Eye karakterlerinden birini seçiyorsunuz. Farklı hiziplerin bulunduğu oyunda aynı zamanda çeşitli ittifaklar ve rekabet ağı da oluşuyor. Neocron, hizmetlerinizi farklı gruplara nasıl sunabileceğinizi yöneten bir “sempati noktası” sistemi barındırıyor. Önce kendi hizip ve en yakın müttefikleriniz için çalışabilir, daha sonra sempati puanları biriktiğinde farklı müttefikler için çalışmaya başlayabilirsiniz. Oyunda bulunan tüm grupların birbirleriyle nasıl ilişkili olduğunu anlamak için oyunda biraz vakit geçirmeye ve okuma yapmaya ihtiyaç duyuyoruz.

Operasyon üssü olarak dairemizi kullandığımız oyunda, dolaplara erişme, sağlığımızı geri yükleme, genetik çoğaltıcı gibi çeşitli işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Tüm oyun işlevlerinin tek bir yerden gerçekleştirilmesine olanak sağlayan oyunda sınıf ve hiziplerinize göre yeni daireler elde etmeniz de mümkün. Örneğin Tsunami Sendikasına üye olursanız, keyifli Pepper Park bölgesinde, pencerelerinizin dışında neon tabelaları bulunan bir yer bulacaksınız. Navigasyon ile yön bulmanın oldukça kolay olduğu oyunumuzda bulunan metro hattı ile çeşitli yerler arasında gezmek de son derece kolay.

Neocron sahip olduğu teknoloji, arka plan hikayesi, detaylı karakter oluşturma süreci gibi çeşitli özelliklerinin yanında ortalama üstü grafikler ve sunuyor. Tüm bu özellikleriyle Neocron oyunseverler için oldukça farklı ve kaliteli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

En son Ara 31, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Neocron Tanıtım Videosu

Neocron oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Neocron YAPILAN YORUMLAR