Re-Volt ikon

Re-Volt

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 15 / 5,00
Loading...

Çılgın Bir Yarış Başlıyor: Re-Volt

Bilgisayar oyunlarında iki kural vardır: Parlak fikirler tutar ve dünyada varsa mutlaka oyunu da vardır. Re-Volt, bu iki kuralı çok eğlenceli biçimde birleştirmiş: Uzaktan kumandalı arabaları bilgisayar oyunlarının dünyasına taşımış.

Uzaktan kumandalı arabalarla uzun süre vakit geçiren herkesin bildiği şey kontrollerinin zor olduğudur. Re-Volt da bu özelliği tamamen korumuş ve oynarken sağa sola tosladığınız bir oyun ortaya çıkmış. Acclaim Entertainment tarafından 1999 yılında piyasaya sürülen oyun meraklıları tarafından halen indirilen ve oynanan bir oyun.

Oyunu bazı yönlerden Worms’e benzetmek de mümkün. Öyle ki oyunu network üzerinden sekiz kişi oynayabiliyorsunuz. Birden fazla uzaktan kumandalı arabanın, bir buzdolabı olan pistte, birbirlerine füzeler, su bombaları ve elektrik şokları gönderebilmeleri oyunu artık bir efsaneye dönüşmüş olan Worms’e benzeyen yanları. Artılarından biri de yine aynı oyundaki gibi savaş alanlarının, yani pistlerin özelleştirilebilmeleri. Öyle ki internet ortamında hala aktif olarak oyunla ilgilenen topluluklar mevcut.

Sınırsız Bir Yarış Dünyası

Re-Volt’un grafikleri 1999 yılında piyasaya çıkmış bir Arcade oyun için zamanını aşan bir kalitede. Oyunun ruhuna uygun olarak parlak ve cıvıl cıvıl renkler eğlencenize eğlence katıyor. Onlarca pist ve birbirinden farklı uzaktan kumandalı araç seçenekleri ile adeta bambaşka bir yarış evreninde yarışıyorsunuz. Pistler uzaktan kumandalı arabaların kullanılabildiği yerlere göre tasarlanmış. Yani çılgın fikirler sonuna kadar kullanılmış.

Oyunun girişinde dili seçtikten sonra modunuzu da seçiyorsunuz –Simulation, Arcade, Console ve Junior RC- ve sıra uzaktan kumandalı arabanızı seçmeye geliyor. Gerçek dünyaya uygun bir şekilde araçlarınızı bir oyuncakçı rafından ve oyuncak kutularının içindeyken seçiyorsunuz. Hız, ağırlık ve güç gibi fiziksel seçeneklerin yanında aracınızın sınıfına da siz karar veriyorsunuz. Sınıflar arasında Glow, Electric seçenekleri mevcut.

Re-Volt’u bu kadar eğlenceli yapan en önemli unsurlardan biri pistleri. Bir oyuncakçıdan kapınızın önüne kadar her yerde yarışabiliyorsunuz. Yarış sırasında karşınıza çıkan güç simgelerini almanız yarışı bitirebilmeniz için çok önemli. Araçların tasarımları konusunda ise şunu söylemek sanırım yeterli olacaktır: Re-Volt’ta kızgın bir panda biçiminde bir uzaktan kumandalı araba mevcut.

Oyunu Arcade kategorisine sokan özellik ise yukarıda da sözünü ettiğimiz saldırı hamleleri. Elektrik topları fırlatabildiğiniz bir araba yarışı her zaman eğlenceli olacaktır. Oyuna çok oyunculu olarak başladığınızda ise ortalık bir miktar karışabiliyor: Adeta Nascar yarışlarında olduğu gibi birbirine geçen bir sürü uzaktan kumandalı arabayı birbirilerinden ayırmaya çalışırken bile ekstra eğleniyorsunuz.

Re-Volt hakkında son olarak birkaç ipucu verelim:

Uzaktan kumandalı arabaların çizimlerinin saklı olduğu görüntü dosyalarını açtıktan sonra, araçların renklerini dilediğiniz gibi değiştirebilir, kendinize özel arabanızı yaratabilirsiniz.
Aynı biçimde, arabaların teknik özelliklerinin saklı olduğu dosyaları bulduğunuzda ise gerçek modifiyenin başladığını görebilirsiniz. Parametrelerle bir miktar oynayıp aracınızı bir hız canavarına dönüştürebilirsiniz. Şimdiden iyi spinler ve iyi eğlenceler!

En son Ara 6, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Gerçekten zorlayıcı oynanış
  • Türünün ilk örneklerinden
  • Değişik oyuncak araba seçenekleri
  • Çeşitli güçlendirme ve silahlar
Eksileri
  • Grafikler bugüne göre eski moda

Re-Volt Tanıtım Videosu

Re-Volt oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Re-Volt YAPILAN YORUMLAR