Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Tomb Raider Anniversary

Tomb Raider Anniversary

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu258 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
EklenmeAralık 11th, 2015 by
Hemen indir (258 MB)
7436 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(9 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...Loading...

Lara Croft ile başlayan macera hız kesmeden devam ediyor!

Lara Croft’u hepimiz çok yakından tanıyoruz. Tom Raider serisi piyasaya sunulduğundan bu yana bizi gizemin peşinde koşturan güzel kadın, Haziran 2007’de yeniden bizimle buluştu. Eidos Studios’un yapımcılığındaki oyunu dağıtımını ise Crystal Dynamics yaptı.

Tomb Raider ilk piyasaya çıktığında yıl 1996 idi. Bomba etkisi ile patlayan oyun 90 kuşağının oyuncularının hafızalarından bir daha hiç silinmedi. Daha sonra yeni seriler ile peş peşe devam eden oyun istikrarını kaybetmeye başladı ta ki 2006 yılına kadar. Yıl 2006’yı gösterdiğinde Tomb Raider: Legend ile oyuncuların karşısına çıkan TR serisi sonunda şeytanın bacağını kırarak yeniden başarılı günlerine döndü. Aradan bir yıl dahi geçmeden piyasaya TR: Anniversary sürüldü. Yıl 2006’da yani TR’nin ilk piyasaya çıkışının 10ncu yıl dönümünde ilk oyunun yeni teknoloji ile harmanlaması olarak karşımıza çıktı. Böylece hem ilk oyuna bir göz kırpılacak hem de onuncu yıl güzel bir fikir ile kutlanmış olacaktı.

TR Anniversary’nin ilk bölümü tamamen ilk oyun ile aynı. Lara Scion’un parçalarını bulmak için bir gizeme doğru yola çıkıyor. Sinematikler ve müzikler bile tamamen ilk oyun ile aynı olarak hazırlanmış. Peru’da başlayan macera Atlantis’e doğru yol alarak ilerliyor. Fakat oyun zorlaştırılmış. Yeni teknoloji ile birlikte haliyle yapay zekâ epeyce bir ilerlemiş.

Oyun klasik olarak bir macera oyunu. Oyunda çığırından çıkmış hayvanlar ve yaratıklar ile mücadele ederek ilerliyor bir yandan da gizemleri çözmeye çalışıyoruz. Yapay zekâ ilerlediği için her yaratığı aynı taktik ile geçemiyorsunuz. Hepsinin kendi fizyolojisine has özellikleri var bunları iyi kavrayıp yeni taktikler geliştirmeniz gerekiyor. Ayrıca oyunda klasikleşmiş olan bubi tuzakları artık daha zekice kurulmuş olarak karşımıza çıkıyor. Karşımıza çıkması ile bizi alıp kesip, biçip, bölüyor. Bu açıdan oyunu dikkatli oynamakta fayda var. Bulmacaların ise artık daha zor olacağını söyleyebiliriz.

Oyun kumandası klasik TR kontrolleri olarak karşımızda. W-A-S-D tuşları ile yönlendirme yaparken fare ile etrafımıza bakıyoruz. Space her zaman olduğu gibi zıplamak için kullanacağımız tuş. E tuşu ile tutunma, kutu kaldırma, kapak açma gibi eylemleri yapıyoruz. Z tuşu ile nişan alırken Q tuşu ile fırlatma eylemini yapabiliyoruz. Tab tuşu ile çantamıza bakabiliyoruz. V ve B tuşları ile de sağlık paketlerimizi kullanabiliyoruz. Oyuna bir de Bullet Time özelliği eklenmiş. Yani rakibimiz ile mücadele ederken zamanı yavaşlatabilme gibi bir özelliğe sahibiz. Bu da bize güçlü yaratıklar ile savaşırken avantaj sağlıyor.

Bolca bulmacanın bulunduğu oyunda, her bölüm başında değiştirebileceğimiz üç klasik zorluk seviyesi bulunuyor. Kolay- Orta ve Zor olarak ayarlanan zorluk seviyesinde zorluk arttıkça yaratıkları öldürmek de bir o kadar zorlaşıyor. Bu etkiyi en iyi bölüm sonu canavarları il savaşırken fark ediyoruz.

Oyunda bazen görüntü hataları yaşanıyor. Kamera görüntüsünü kaybedebiliyorsunuz ve bir sütunun içerisinden geçebiliyorsunuz. Çok sık olmasa da yaşanan bu hatalar hiç olmasaymış daha iyi olurmuş diyoruz. Tomb Raider 1’e benzeyelim derken daha çok TR: Legend’e benzeyen oyun bu açıdan biraz eksik kalıyor. Bunun dışında grafik kalitesi oldukça iyi. TR: Legend ile geliştirilen yeni grafik motorunun başarısı TR: Anniversary’de de kendisini gösteriyor. Oyunun en kaliteli yanı ise ses ve müzikleri. Daha çok TR 1’in müziklerinin kullanıldığı oyunda ses efektleri ve ses efektlerinin zamanlaması harika.

Özetle oyun dünyasının reisi olan Tomb Raider serisinin Anniversary versiyonunu, akıcı bir macera yaşamak isteyen herkese öneriyoruz. Keyifli oyunlar.

Tomb Raider Anniversary Sistem Gereksinimleri

CPU: P4 1.4 GHZ.

VGA: 64 MB EKRAN KARTI

RAM: 256 MB KISA SÜRELİ BELLEK

BOŞ ALAN: 4.7 GB BOŞ ALAN

SİSTEM: WINDOWS XP/VISTA

Artıları
  • Yetenek gerektiren oynanış
  • İlgi çekici bir hikaye
  • Geliştirilmiş kontroller
  • Klasikleşmiş oynanış geliştirilmiş
Eksileri
  • Kafa karıştırıcı otomatik değişen kamera açıları
  • Hayvan görselleri çok kötü
  • Çıldırtan ve kafayı yedirten bazı puzzlelar

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
7436 kez indirildi


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :