UFO: Aftershock ikon

UFO: Aftershock

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 6 / 3,00
Loading...

Altar Interactive tarafından geliştirilen UFO: Aftershock, bilim kurgu ve strateji türünde kaliteli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

İçinde yoğun stratejik unsurlar barındıran bir dövüş oyunu olan UFO: Aftershock, UFO oyun serisinin bir oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda duraklatma seçeneğinin yanı sıra ayarlanabilir hız seçeneği de bulunuyor. Oyunda serinin diğer oyunlarından farklı olarak genişletilmiş savaş alanları ve kullanılabilir binalar ilk olarak dikkati çekiyor. Bir strateji oyununda bulunması gereken kaynak ve kadro yönetimi, atak planlaması ve araştırma geliştirme gibi tüm unsurları barındıran UFO: Aftershock, X-COM serisine benzer yapısı dikkatleri üzerine çekiyor.

Oyun, 2050 yılındaki kıyametin ardından UFO: Aftermath oyununda yaşanan olayların devamı olarak oyuncularla buluşuyor. Oyunda oyuncunun bir uzay istasyonunda Reticulans’ın en yetenekli insanını yeniden yetiştirme teklifi aldığını varsayarak başlıyor. Reticulan’ların biyokütleyi yönetememesinden dolayı bu geliştirmeye ihtiyaç duyuluyor. Serinin ilk oyununda ise oyuncu bu teklifi reddederek dünyayı kurtarmayı tercih ediyordu. Bu nokta itibariyle de oyunun, serinin diğer oyunları ile bağlantılı olduğunu söylemek mümkün.

Oyunda bir strateji oyunu için gayet yeterli bir grafik ile karakter ve çevre modellemesi olduğunu söylemek de mümkün. Bununla birlikte ses tasarımı grafiklerle bir bütünlük gösteriyor ve oyuncunun oyunun atmosferine daha iyi girebilmesi için güzel bir bileşen oluşturuyor. Kontrollerin de gayet yeterli ve gerekli seviyede oyuncuya kolaylık sağlaması oyunun oynanabilirliğini de oldukça artırmış durumda.

UFO: Aftershock, sahip olduğu özellikler ve X-COM tarzı yapısıyla strateji türünde oyun oynamayı seven oyunseverler için gayet iyi ve oynanabilir bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

En son Nis 26, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • X-COM tarzı araştırma ve geliştirme içeren üs kurma mekaniği
Eksileri
  • Birbirini tekrar eden haritalar
  • Grafikler çirkin
  • Görevlerin dengesi iyi ayarlanmamış ve çoğunlukla aşırı zor

UFO: Aftershock Tanıtım Videosu

UFO: Aftershock oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
UFO: Aftershock YAPILAN YORUMLAR
  • halil babab
    2 sene önce

    abi rem ve hız bi yere yaz