UFO: Aftershock

UFO: Aftershock

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu268 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiAralık 20th, 2015
Hemen indir (268 MB)
1416 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...Loading...

Altar Interactive tarafından geliştirilen UFO: Aftershock, bilim kurgu ve strateji türünde kaliteli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

İçinde yoğun stratejik unsurlar barındıran bir dövüş oyunu olan UFO: Aftershock, UFO oyun serisinin bir oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda duraklatma seçeneğinin yanı sıra ayarlanabilir hız seçeneği de bulunuyor. Oyunda serinin diğer oyunlarından farklı olarak genişletilmiş savaş alanları ve kullanılabilir binalar ilk olarak dikkati çekiyor. Bir strateji oyununda bulunması gereken kaynak ve kadro yönetimi, atak planlaması ve araştırma geliştirme gibi tüm unsurları barındıran UFO: Aftershock, X-COM serisine benzer yapısı dikkatleri üzerine çekiyor.

Oyun, 2050 yılındaki kıyametin ardından UFO: Aftermath oyununda yaşanan olayların devamı olarak oyuncularla buluşuyor. Oyunda oyuncunun bir uzay istasyonunda Reticulans’ın en yetenekli insanını yeniden yetiştirme teklifi aldığını varsayarak başlıyor. Reticulan’ların biyokütleyi yönetememesinden dolayı bu geliştirmeye ihtiyaç duyuluyor. Serinin ilk oyununda ise oyuncu bu teklifi reddederek dünyayı kurtarmayı tercih ediyordu. Bu nokta itibariyle de oyunun, serinin diğer oyunları ile bağlantılı olduğunu söylemek mümkün.

Oyunda bir strateji oyunu için gayet yeterli bir grafik ile karakter ve çevre modellemesi olduğunu söylemek de mümkün. Bununla birlikte ses tasarımı grafiklerle bir bütünlük gösteriyor ve oyuncunun oyunun atmosferine daha iyi girebilmesi için güzel bir bileşen oluşturuyor. Kontrollerin de gayet yeterli ve gerekli seviyede oyuncuya kolaylık sağlaması oyunun oynanabilirliğini de oldukça artırmış durumda.

UFO: Aftershock, sahip olduğu özellikler ve X-COM tarzı yapısıyla strateji türünde oyun oynamayı seven oyunseverler için gayet iyi ve oynanabilir bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Artıları
  • X-COM tarzı araştırma ve geliştirme içeren üs kurma mekaniği
Eksileri
  • Birbirini tekrar eden haritalar
  • Grafikler çirkin
  • Görevlerin dengesi iyi ayarlanmamış ve çoğunlukla aşırı zor


UFO: Aftershock Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. halil babab dedi ki:

    abi rem ve hız bi yere yaz

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :