Worms 3D ikon

Worms 3D

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Worms 3D, Team 17 firması tarafından geliştirilen sıra tabanlı savaş oyunu Worms serisinin ilk 3 boyutlu oyunudur. İlk oyunların tahmin edilemez başarısı üzerine geliştirilen oyunda gelinen son nokta 3D olarak bir platform üzerinde savaşmaya kadar gelmiştir.

Oyunda yine oyuna ismini veren kurtçuklarla takımlar halinde savaşıyorsunuz. Dilerseniz senaryo modunda oyunun size verdiği görevleri yerine getirerek ilerleyebilir, dilerseniz Team Deathmatch modunda karşınızdaki takımın tüm üyelerini yok etmeye çalışabilirsiniz. Rakip kurtçukların enerjilerini tamamen tüketerek veya onların platformdan aşağı düşmesini sağlayarak onları yenebilirsiniz. Oyuna başladığınızda öğretici bölümü geçmemenizi öneririm çünkü oyunun 2D versiyonuna alıştıysanız hemen 3D’ye uyum sağlayamayabilirsiniz.

Worms 3D oyunu size kendi takımınızı kurabilme imkanını tanıyor. Bunun için Team Creation bölümüne gitmelisiniz. Burada kendi kurtçuklarınızı seçerek takımınıza dahil edebilir ve onlara isimler de verebilirsiniz. Takımınızın kendine ait bir bayrağının olmasına da izin veriliyor. Hatta bu bayrakların arasında Türkiye bayrağı da mevcut.

Tekli oyuncu modunda oynuyorsanız oyunun size verdiği görevleri yaparak yeni haritaları açarak ilerliyorsunuz. Oyunun görevleri çok zevkli ve yer yer komedi ve göndermeler içerebiliyor. Oynayacağınız ilk görevin Normandiya Çıkarması olması bunun en güzel örneklerinden.

Oyunda ağ üzerinden arkadaşlarınızla multiplayer oynama imkanı bulunuyor. Oyunu internet üzerinden online oynayabilmek için Gamespy ID sahibi olmanız gerekiyor. Oyunun asıl zevki arkadaşlarınızla oynarken çıkıyor. Oyun sıra tabanlı olduğu için tek bilgisayar üzerinden 2 kişilik de çok rahat bir biçimde oynanabiliyor.

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Stratejiler kurmak kolay
  • Yüksek derecede özelleştirilebilir
  • Multiplayer seçenekleri çok iyi
Eksileri
  • 2D versiyonları kadar derin özellikler bulunmuyor

Worms 3D Tanıtım Videosu

Worms 3D oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Worms 3D YAPILAN YORUMLAR