Angry Birds Seasons ikon

Angry Birds Seasons

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 29 / 4,83
Loading...

Rovio firmasının Angry Birds 2011 ve Angry Birds Space gibi Pc için çıkarttığı sürümlerinden birisi olan Angry Birds Seasons adından da anlaşılacağı gibi mevsimler temalı oynanışı ile size yeni fizik bulmacaları sunmaya devam ediyor. Oldukça eğlenceli bulduğumuz oyun bu sefer dünyanın dört bir yanındaki festivallere katılan sinirli kuşlarımızın yeni maceralarını konu alıyor. 260’tan fazla bölüme sahip Seasons’da yine domuzları haklamak için cam duvar pencere ne varsa kırıp dökmeye devam ediyorsunuz. Oyunda bölümlere baktığımızda zorluk seviyesinin biraz daha arttığını söyleyebiliriz ama yeni kuş özellikleri ile bu bölümleri geçmek için iyi bir göze ve nişan kabiliyetine sahip olmanız gerekiyor.

Rovio firmasının çıkarttığı Angry Birds Seasons oyunu daha önceki sürümlerine ve oynanış yapısının aynısına sahiptir. Her zaman olduğu gibi sadece bir kaç yeni kuş ve yeni haritalar eklemiştir. Fakat oyunu diğerlerinden ayıran en önemli özellik mevsim döngüsüdür. Bu da zaten adından da anlaşılmaktadır. Yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar bölümlerinde kötü kalpli domuzları patlatmaya çalışacağız. Bunun için sinirli kuş arkadaşlarımızdan yardım almamız gerekmektedir. Bu kuş arkadaşlarımızın kimisi giderken parçalara ayrılmakta, kimisi tahtaları delip geçebilmekte, kimisi aynı bir bombardıman uçağı gibi uçup yere bomba tarzında yumurta atabilmekte, kimisi de el bombası misali attığımız yerde patlayabilen türdendir. Oyun her zamanki gibi bölümlerden önce kısa bir video gösterisi ile başlamaktadır. Burada aslında çok mutlu ve uslu uslu ormanda oturan kuşların domuzlar tarafından yumurtalarının çalınması ile birden nasıl öfkelendiği ve kendilerini intikam duygusuyla ateşlediklerini göstermektedir.

Aslında hikayesi biraz saçmadır fakat eğlencelidir. Domuzların kurduğu evleri patlatma görevleri bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Buralarda bazen kulelerini, camlı mekanlarını, trenlerini, arabalarını yıkmamız gerekecektir. Unutmayın bir bölümde ne kadar az kuşla ne kadar fazla binayı ve yapılarını parçalayabilirseniz o kadar fazla yıldız almaktasınız. Bu yüzden iyi nişan almaya ve binaların en zayıf olduğu noktalara atış yapmaya dikkat edin. Bunun için ufak bir fizik bilginizin olmasında fayda olacaktır. İlk bölümlerde hemen herkes rahatlıkla bölümleri geçerken ilerleyen bölümler gerçekten de karmaşık bir fizik problemine dönüşebilmekte. Fakat avantajınız oyunun Candy Crush gibi can sistemi ile oynanmaması. Bölümleri geçmek için istediğiniz kadar zamanınız olacak. Hiç canınızı sıkmayın. Tekrar deneyin, tekrar tekrar deneyin ve sonunda geçin. Yeni gelecek bölümler bir öncekinden daha kolay olabilmektedir. Fakat oyun ilerlemeli olduğundan her zaman olmasa da yeni gelen bölümler daha zor ve karmaşık olmaktadır. Oyunu oynarken dikkat etmeniz gereken tek husus aşırı derecede bağımlılık yapabiliyor olmasıdır. Eğer bolca boş vaktiniz varsa oyuna başlayın. Çünkü oyunu bitirmeden asla başından kalkamayacaksınız. Oyunu bitirdiğinizde ise bir yeni sürümünü daha yüklemeyin, en azından kendinize biraz zaman ayırın.

En son Şub 14, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Angry Birds Seasons Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8
İşlemci : Pentium 4 2.0GHz / Athlon XP 2000+
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 512 MB
Ekran Kartı : GeForce 6200 LE / Radeon Xpress 1200 Series
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Çok sayıda level var
  • Eğlenceli oynanış
  • Yeni turuncu şişen kuş
  • Domuzların ve kuşların sesleri
Eksileri
  • Bağımlılık yaratıyor!!!

Angry Birds Seasons Tanıtım Videosu

Angry Birds Seasons oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Angry Birds Seasons YAPILAN YORUMLAR