Angry Birds Rio ikon

Angry Birds Rio

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 315 / 4,04
Loading...

Hızlı ve öfkeli kuşların Rio çıkarması  

Rovio firması, 2009 yılında iOS işletim sistemi için Angry Birds adında bir platform oyunu yayınladı. Oyun ne grafik ne de senaryo bakımından üstün bir yapıya sahip olmamasına rağmen milyonlarca cep telefonuna girmeyi başardı. Sonrasında seri haline dönen oyunun, basitliğine rağmen ps3’e bile port edilmesi serinin ne kadar sevildiğinin bir kanıtı. Serinin üçüncü oyunu Rio ile yeni bir macera başlıyor. Kutsal karnaval şehri Rio’da çıkacağımız eğlenceli yolculuğa hazır olun. Rovio Mobile, iftiharla sunar; Angry Birds Rio… Angry Birds, sevimli ve öfkeli kuşların dünyadaki tüm kötülere meydan okumasıyla ortaya çıkan maceraları konu alan bir yapımdır. Rio’da da bu gelenek bozulmamış, ancak hikaye değişikliğe uğramıştır. Artık yeni düşmanımız papağanlar kralı Nigel’dir. Nigel, boş zamanlarında dünyadaki birçok kuşu esir alan ve bunları kafeslere kapatan bir kuştur.

Bir gün yolu bizim cesur kuşlarımızla kesişir ve onları da yakaladığı gibi Rio’ya getirir. Rio sonuçta baba memleketi olduğundan burada bir hangarı bulunan Nigel, kızgın kuşlarımızı buraya bıraktıktan sonra yeni avlar peşine düşer. Ama çok yanlış bir hamleyle, çatılmaması gereken kuşlara çatmıştır bir kere. Kuş aleminin bal porsuğu kuşlarımızın da öfkesini kazanmıştır. Bundan sonraki olaylar kuşlarımıza, Nigel’in hapsettiği diğer kuşları kurtarma görevinde yardımcı olmakla geçiyor. Bunun için bazen kafesteki kuşları kurtarmak için bazen de maymunlardan kurtulmak için birçok bölüm oynuyoruz. Tabi boss fightta atlanmamış. Oyunun sonunda Nigelle kapışmamızın da vakti geliyor. Ancak özellikle hareketli olması sebebiyle Nigel zor bir düşman, bu sebeple olanca gücümüzle saldırmalıyız. Angry Birds Rio, serinin üçüncü oyunu. Platform oyunlarına özgü hoş çizimler biraz daha renklendirilmiş ve Rio’nun hoş renkleri arka planlara yansıtılmış görünüyor. Ayrıca sesler ve müziklerde oldukça uyumlu. Bazen kırmızı kuşumuzun çığlıklarını bazen de tema müziğini dinleyerek eğlenceli dakikalar geçiriyoruz.

Rio’da yeni kuşlarımız yok. Aslında yeni bir oyun için bu özelliğin atlanmaması gerekirdi ancak kuşları daha da kızdırmamak adına bu isteğimizi fazla dillendirmesek daha iyi olacak. Oynanış yönünden de değişikliğe gidilmemiş. Fizik kurallarına uygun bir şekilde kuş sapanımızı kullanmak ve karşımızda bulunan engelleri kaldırmamız gerekiyor. Elbette her kuşun kendine göre özellikleri var. Kırmızı ve en tanınan kuşu saymazsak tabi. Onun herhangi bir güce ihtiyacı yok ne de olsa. Sonuç olarak Angry Birds Rio, birçok platforma uyarlanan ve çoğu zaman eğlenceli bazen de sinirli dakikalar geçirmenizi amaç edinen 60 bölüme sahip bir oyun. İlk 30 bölüm, kurtarmamız gereken kuşları konu alırken, son 30 bölüm maymunlarla yapacağımız destansı savaşı konu alıyor. Eğlenceli vakit geçirmek isteyen kişilerin bu oyunu muhakkak denemesi gerek. Keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle.

En son Kas 28, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Angry Birds Rio Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 95/98/2000/ME/XP
İşlemci : Pentium II 333MHz veya daha iyi
Ram : 64 MB
Harddisk Alanı : 450 MB
Ekran Kartı : 64MB Direct3D
DirectX : DirectX 8.0
Artıları
  • Muhteşem oynanış
  • Kaliteli sesler
  • Eğlenceli ve renkli grafikler
Eksileri
  • Yeni kuş eklenmemiş

Angry Birds Rio Tanıtım Videosu

Angry Birds Rio oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Angry Birds Rio YAPILAN YORUMLAR
  • yigit
    4 sene önce

    çok güzel oyun