Cooking Academy ikon

Cooking Academy

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 33 / 4,71
Loading...

Cooking Academy oyununda bir aşçılık eğitim okuluna katılıyorsunuz ve yemek yapma becerilerinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz. 50 çeşit değişik basit ve ustalık isteyen yemek çeşidi bulunuyor ve bunları hazırlamaya çalışacaksınız. Oyunda sadece malzemeleri koyma ve pişirme değil, yemek malzemelerini kesme, rendeleme, püre yapma gibi özelliklerinizi de geliştireceksiniz. Kursları aldıkça ve sınavları başarı ile geçtikçe yeni yemek tariflerinin kilidini açacaksınız.

Oyuna başladığınızda sizden bir aşçı ismi girmeniz isteniyor. Oyun menüsündeki “Cook” seçeneğine tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Başlangıçta sizi oyuna alıştırmak için basit atıştırmalık tarifleri önünüze geliyor ve bunları yapmaya çalışıyorsunuz. Tarif kitapçığında bulunan yemek isimlerinden birine tıkladığınızda onunla ilgili dersi almaya başlıyorsunuz. Bunun için tarifte bulunan yönergeleri takip etmelisiniz. Örneğin tarifte zencefili rendeleyin deniyorsa önünüze çıkan ekranda mouse ile zencefili tutup rendenin üzerinde ileri geri hareket ettirerek rendelemeniz gerekiyor. Altta bulunan yeşil bar ne kadar zencefil rendelemeniz gerektiğini gösteriyor. Zencefilleri rendeledikten sonra diğer adımlardaki istenenleri de yaparak malzemelerinizi hazırlıyor, ardından malzemeleri pişirmek için yapmanız gerekenleri yaparak yemeği hazırlıyorsunuz. Yaptığınız her başarılı adım ve pişirdiğiniz ve hazırladığınız her yemek için puan kazanıyorsunuz.

Oyunun grafikleri çizgi filmi andırır nitelikte ve bu oyun için olabilecek en iyi kalitede diyebiliriz. Sonuçta çok gerçekçi grafiklere ihtiyacınız yok. Müzikleri çok durgun olduğu için biraz çeşitlendirilebilirdi gibi geliyor ama oyunu daha çok kızların ve düşük yaş grubunun oynayacağını düşünerek sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz.

En son Eki 9, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Tempolu oynanış
  • Çok çeşitli mini yemek oyunları
  • Eğlenceli ve detaylı yemek tarifleri
Eksileri
  • Bazı görevler yeterince açıklanmıyor
  • Kolay oynanış

Cooking Academy Tanıtım Videosu

Cooking Academy oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Cooking Academy YAPILAN YORUMLAR