Public Transport Simulator ikon

Public Transport Simulator


Toplu Taşıma Sizden Sorulacak!

Sürücü olmanın keyfini gerçekçi bir oyun olan Public Transport Simulator oyunu ile deneyebilirsiniz. SkisoSoft firması tarafından geliştirilen bu oyunda gerçekçi bir biçimde toplu taşıma araçlarını kullanacaksınız.

Oyundaki tüm araçlar ve çevre detayları 3D olarak tasarlanıp modellendiği için çok gerçekçi durmasa da sizi sıkıntıya sokmayacak türden. Zaten çevre detaylardan çok yola ve yolculara konsantre olacaksınız. Dilerseniz aracın içindeki kokpitten dilerseniz aracın dışından gösteren kamerayı seçerek aracınızı kullanabilirsiniz. Oyundaki fizikler ve çarpışma detayları oldukça gerçekçi.

Public Transport Simulator oyunu benzer simülasyon oyunlarında olduğu gibi yalnızca gece veya gündüz görünüşüyle kısıtlanmamış. Tamamen gerçek hayattan uyarlanan bu oyunda vakit geçirdikçe gün ışığının değişimine şahit olabilirsiniz. Oyunda bulunan geniş açılı kameralar size her detayı gösterecektir. Fakat unutulmaması gereken bir detay daha var. Bu oyun her ne kadar kolay gibi görünse de yetenek gerektiriyor. Sıradan oyunlarda olduğu gibi düz yolda yarış arabalarını geçmeye benzemiyor. Tıpkı günlük hayatta kullandığımız toplu taşıma araçları gibi gerçekçi yolcularınız oluyor. Bir sürücü olarak sizden beklenen yolcularınızı en iyi şekilde ağırlamanız. Eğer dikkatsiz olmayı tercih ederseniz deneyim puanınız düşecektir. Bununla birlikte yolcularınızın otobüsten düşmesine sebep olabilirsiniz. Yoldaki diğer arabalara çarparsanız bir faciaya bile neden olabilirsiniz.

Oyun kullanıcılarının dikkatini çekecek bir diğer özellik, sabit bir sürüş deneyiminin sunulmamış olması. Public Transport Simulator oyununda birçok mod bulunuyor. Bu modları deneyerek taksi sürücüsü olabilirsiniz. Kimi zaman özel yarış modlarında hünerlerinizi gösterebilirsiniz. Oyunun en güzel özelliği bir skor tablosu sunması. Yeteneklerinizi bu skor tablosundan takip etmeniz mümkün.

Oyun severler için Public Transport Simulator’de kaza yapmak bile keyifli. Eğer kaza yaparsanız gelişmiş kameralar sayesinde kaza anını görebilirsiniz. Üstelik gerçek bir kazadaki gibi tüm detaylarıyla! Gelişmiş kontrol seçeneklerini kullanarak oyunu özelleştirebilirsiniz. Öncelikle bazı araçların oyunun başında kilitli olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada sabırlı olmanız gerekiyor. Farklı deneyimleri yaşayarak, sürüş yeteneğinizle skorunuzu yükselterek bu kilitleri açabilirsiniz.

En son Ara 12, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • Otobüs detayları gerçekçi
 • Gece gündüz döngüsü iyi ayarlanmış
 • Mevsim şartları değişiyor
 • Farklı farklı araçlar kullanabiliyorsunuz
Eksileri
 • Yolcu detayları pek gerçekçi değil
 • Çevre grafikleri pek görsel değil

Public Transport Simulator Tanıtım Videosu

Public Transport Simulator oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Public Transport Simulator YAPILAN YORUMLAR
 • ali
  4 sene önce

  bence oyun güzel ama windows 7 sürümüne uygun yapabilirsiniz

 • gulaga
  5 sene önce

  Simülasyon oyunlarına bakılıyorum, bu da çok güzel bir oyun, helal olsun admin!!!

 • yunus güneş
  5 sene önce

  Oyun muhteşem herkese tavsiye ederim, ellerine sağlık admin.