Happy Glass ikon

Happy Glass


Happy Glass oyunu Android ve iOS işletim sistemlerinde oynayabileceğiniz eğlenceli bir bulmaca oyunudur. Oyunun isminden de anlaşılacağı gibi oyundaki sevimli bardağı mutlu etmeye çalışıyorsunuz.

Bardak içi boşken mutsuz ve içine ne kadar su doldurursanız o kadar çok mutlu oluyor. Ama suyu bardağa bir şişeden veya sürahiden dökmüyorsunuz. Oyunun bulmaca kısmı burada başlıyor. Oyunda suyu bardağa getirebilmek için parmağınızla çizgiler çiziyorsunuz. Fizik türünde bir bulmaca oyunu olan Happy Glass oyununda her bölümün tek bir çözümü yok, bu yüzden siz en iyi çözümü bulup en fazla sıvıyı bardağa akıtmaya çalışın. Sıra dışı düşünerek yaratıcılığınızı geliştirebilir ve farklı çözümler üretebilirsiniz.

Oyunda getirebildiğiniz sıvı miktarına göre 1 yıldız 2 yıldız ve 3 yıldız alarak bölümleri geçebiliyorsunuz. Oyundaki amacınız bölümleri geçerek oyunu bitirmek olabileceği gibi eğer mükemmeliyetçi biriyseniz tüm bölümleri en iyi çözümlerle yani 3 yıldız alarak geçmeyi deneyebilirsiniz. Böylece oyunun zorluk seviyesini de artırmış olacaksınız. Oyunun başlangıç bölümleri daha çok oyunu öğretme amacı taşıdıkları için pek zor değiller ama ilerleyen bölümlerde zekanızı test edecek birçok bölüm de mevcut.

Bölümlerde suyun akacağı nokta ok işareti ile gösteriyor ve bu nokta ile bardak arasında çizgi çizerek suyun bardağa gitmesini sağlıyorsunuz. Bölüm dizaynında bulunan platformlarda fizik kurallarına göre hareket ediyor ve suyu taşımanızda size yardımcı olabiliyor veya engel olabiliyor. Oyun ekranında bulunan “Hint” kısmını kullanarak zorlandığınız bölümlerde ipucu isteyebilirsiniz. Oyun level sayısı anlamında çok çok fazla bölüme sahip ve sürekli güncellenerek yeni bölümler ekleniyor.

En son Mar 25, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Çok fazla bölüm var
  • Çözümler tekdüze değil
  • Zekayı zorluyor
Eksileri
  • İlk bölümler aşırı kolay
  • Mevcut bölümler çok çabuk bitiyor

Happy Glass Tanıtım Videosu

Happy Glass oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Happy Glass YAPILAN YORUMLAR