Köprü Yapma Oyunu ikon

Köprü Yapma Oyunu

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 28 / 4,00
Loading...

Klasik bir köprü yapma oyunu diyemeyeceğim çünkü klasikleşmiş oyunlardan birisi. Yetişkin ve çocukların severek oynadığı ve bilgisayarda minicik yer kaplayan bir oyun Bridge Builder. Size verilen çubuk ve ip gibi malzemelerden yüklü bir kamyonu kazılmış bir yoldan köprü yaparak bitiş çizgisine ulaştırmaya çalıştığınız mükemmel basit bir oyun.

Oyunu ilk açtığımızda karşımıza bir tanıtım sayfası çıkıyor ve oyunu nasıl oynayacağımız öğretiliyor. Belli bir miktar para veya puanla başlıyoruz. Oyun içerisinde bulunan kılavuz çizgiler aracılığıyla eğimli ve düz çizgiler çizebiliyor aynı zamanda size verilen malzemeler arasında bazı bölümlerde işinize yarayacak ip de bulunuyor. Elinizdeki ip ve düz beton görevi gören çizgileri çizdiğiniz mesafe kadar puan harcıyorsunuz. Bir tam kılavuz çizgisi kadar çizdiğinizde 1000 puan giderken eğimli bir düz çizgi çizdiğinizde ise 1200 puan gidiyor. İp / halat kullanımında ise bir birim kılavuz çizgisi kullanımda 500, iki birim kullanımında 1000 ve 1 birim çapraz kullanımında 800, 2 birim çapraz kullanımında ise 1300 puan harcanıyor. Her bölüm oyun size katlanarak puan vermeye devam ediyor.

Tüm işinizi gücünüzü bırakıp bir sonraki bölümü merak ettiren bir oyun olduğu kesin. Oyunda koyduğunuz tüm ip ve çubukları geri alacağınız gibi kamyonu köprünün üzerine çıkarmadan önce köprünün sağlamlığını test edebiliyorsunuz ve hemen arkasından yeşil ışığa bastığınızda kamyon köprünün üzerine çıkıyor. Bir sonraki bölümü görmek için can atacağınız bu oyunu yine isterseniz hem bilgisayar ve Apple bilgisayarlarınızdan çalıştırabilir veya yine bu bilgisayarlardan bir tarayıcıyla oyun sitelerinden ulaşarak oynayabilirsiniz.

Oyunun olumlu ve olumsuz tarafları;

Oyun flash tabanlı olduğu gibi Android Google Play ve App Store’da farklı versiyonlarına ulaşabilirsiniz. Oyun zeka gelişimine açık ve eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir oyun. Sizi izleyenlerin fikir üretip fareyi elinizden almak için can atacaklarına eminiz. Kılavuz çizgilerinin olması oyuncu için büyük bir kolaylık. Kamyonun arada sırada takılması ise gıcık edici bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu tarayıcınızdan kapatıp açtığınızda ise geçtiğiniz tüm bölümler yerli yerinde duruyor. İyi eğlenceler dileriz.

En son Eyl 14, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Yaratıcı bulmacalar
  • Zeka geliştirici
  • Basit ve anlaşılır
Eksileri
  • Daha görsel olsa daha iyi olurdu

Köprü Yapma Oyunu Tanıtım Videosu

Köprü Yapma Oyunu oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Köprü Yapma Oyunu YAPILAN YORUMLAR