Muhteşem Sultan ikon

Muhteşem Sultan


Muhteşem Sultan, Mechanistgames tarafından oyuncularla buluşturulmuş son zamanların popüler rol yapma oyunudur. Oyunu Android telefonlarda Muhteşem Sultan adı ile bulurken app storedaki ismi Game of Sultans’tır.

Oyunda Osmanlı Sultanı olarak alternatif ve şanlı bir tarihi yeniden siz yazacaksınız. Üstelik dönemin haritaları, paşaları, dost ve düşman devletler, hepsi tarihin akışına göre iyi çalışılarak dizayn edilmiş. Oyun Osmanlı padişahı olarak dünyaya nam salmaya çalıştığınız bir devlet yönetme simülasyonu.

Oyunda tıpkı bir Osmanlı Padişahının sorumlu olduğu adaleti sağlama, devleti yönetme ve gücü doğru kullanma gibi şeylerden siz sorumlu olacaksınız. Bir yandan kendi döneminizdeki devlet işlerini yürütürken bir yandan da devletin geleceğini garanti altına almak için şehzadeler yetiştirmelisiniz. Türk dizilerinde meşhur edilen Osmanlı Harem’i ve onun entrikaları da oyunda yer alıyor. Gerçek Avrupa ve Asya tarihine uygun bir şekilde zamanlanmış savaşlarla siz de karşı karşıya kalacaksınız. Bu savaşlara en güçlü bir şekilde çıkabilmek için politikacıları, savaşçıları ve bilgeleri er meydanında kapıştırabilirsiniz.

Savaşlarda yeniçerileri savaşçılarınız savaşacağı için yeniçerileri yetiştirmek ve yönetmek de sizin görevleriniz arasında. Oyunda dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla ittifak kurarak daha da güçlü hale gelmeye çalışabilirsiniz. Oyunda yükseldiğiniz seviyelerin de gerçek Osmanlı Padişahlarının isimleri olması da oyuna ayrı bir güzellik katmış. Eğer siz de Osmanlı Devlet’ine ve onun görkemli devrine hayransanız kendinizi bir Osmanlı Padişahı yerine koyup bu oyuna kendinizi kaptırabilirsiniz.

En son Şub 23, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Başarılı yansıtılmış tarihi olaylar
  • Osmanlı devrini oynama şansı
  • Tamamen Türkçe olması
Eksileri
  • Oyun hileye açık halde
  • Bir yerden sonra kendini tekrar ediyor gibi gelebilir

Muhteşem Sultan Tanıtım Videosu

Muhteşem Sultan oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Muhteşem Sultan YAPILAN YORUMLAR