Euro Truck Simulator 1.3

Euro Truck Simulator 1.3

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu120 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
Eklenme TarihiAralık 11th, 2015
Hemen indir (120 MB)
22075 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(45 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...Loading...

Hard Truck oyunlarından hatırlayacağımız oyun firması SCS Software önderliğinde geliştirilen oyun artık Amerika haritasından çıkarak Avrupa’ya da yayılmayı hedeflediklerinin bir göstergesidir. Euro Truck Simulator oyunu 2008 yılında Almanya’da çıkarılmıştır. Daha önce yine aynı firmanın çıkarttığı German Truck Simulator oyunu ile çok benzerlik göstermektedir.

Bunu neye dayandırıyorum bir tır oyunları hastası olarak bu güne kadar çıkartılmış bütün tır simülasyonu oyunlarını oynadığımı bilmenizde fayda var. Çünkü bu oyunları benden daha yakın tanıyan birini daha zor bulursunuz. Oyundaki en köklü değişiklik Avrupa haritasıdır. Başlıca Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya, Hollanda, İspanya, Portekiz, Polonya ve İsviçre yer alır. Yani kısacası bütün Avrupa’yı baştan sona barındırır. Buna ek olarak oyunun 1.2 ve 1.3 versiyonlarında İngiltere’de yer alır. İngiltere’ye gidebilmek için feribota binmeniz gerekir ve bunun içinde önce tırınızla limana girmeniz gerekir. Limanın yolları dardır ve dönemeçlidir. Avrupa haritasından İngiltere’ye geçtiğinizde ise trafiğin soldan aktığını gördüğünüzde biraz afallayacaksınız. Şahsen ben ilk geldiğimde öyle olmuştum ve bir kaç ters şerit ihlalinden sonra farkına varmıştım. Yolun daima en solundan gitmelisiniz. Merak etmeyin siz de kısa sürede alışırsınız.

Oyundaki çekici modellerine de değinmek gerekirse, ne yazık ki 18 WoS Haulin ve Long Haul oyunlarındaki kadar çok tır modeli yoktur. Ama bunda bir yerde oyuna hak verdim. Bizde yani Avrupa tır imalatında belli bir kaç firma vardır. Bunlar Scania, Man, Volvo, Mercedes ve Renault. Bunların hemen hepsi Man haricinde oyunda bulunmaktadır. Fakat isimler ve logolar telif hakkı yüzünden farklıdır. Bu ETS 2 oyununda kısmen de olsa anlaşmalarla düzeltilmiştir. Fakat birinci oyunda Mercedes yerine Majestic, Renault yerine Runner, Scania yerine Swift biraz da olsa oyun zevkimizi kırmaktadır. Fakat skinlerle ve modlarla bunu aşabilirsiniz.

Oyunu saatlerce oynamanızı sağlayan yapı, elde edilmek için uğraşılan sertifikalarla ve harita açma özellikleri ile sağlanmaktadır. Sürekli bir yandan yüke zarar vermeden para kazanmak için uğraşırken bir yandan da sertifika almanın ve daha pahalı yük taşımanın hayalini kuracaksınız. Para size daha iyi tırları almaya ve yeni yükler taşıyabilmek için ruhsat almanıza yardım edecektir.

Artıları
 • Büyük bir harita
 • Gerçekçi simulasyon
 • İndirilebilir modlar
Eksileri
 • Amerikan araçları yok
 • Bir süre sonra tekrar edici geliyor


Euro Truck Simulator 1.3 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

 1. ÜLKÜCÜ GENÇLİK diyor ki:

  OYNAYANLAR NASIL?YÜKLEYİMMİ

 2. oğuzhan diyor ki:

  iyi kardeş super

 3. ahmet diyor ki:

  yuk nasıl alınır

 4. MURAT diyor ki:

  Editörüm benim bilgisayar 2048mb ram,256mb ekran kartı,1.7ghz,1024×600(32 bit)(60HZ) kasmadan çalisirmi lütfen editörüm cevaplayın.oynamak istiyorum.

 5. kral61 diyor ki:

  selamlar kardeşim 2.6 ghz 2 gb ram ndvia 7300gt 512 mb kasmadan oynarmı

 6. Metehan diyor ki:

  Bilgisayarım 1.86 ghz 2,5 gb ram İntel Yonca Kümesi Kasmadan Oynarmıyım

 7. franli diyor ki:

  benim bilgisayarim 1gb ram sizce kasarmi admin bey

 8. LazErkan diyor ki:

  benim bilgisayarım 2gb ram 2.9 ghz 256mb ekran kartım var kasmadan oynarmıyım

 9. Mustafa diyor ki:

  araca aksesuar falan yapılıyormu ,silecekler hangi tuştan

 10. faruk diyor ki:

  896 mb ram kasmadan oynarmıyım admin

 11. mustafa emre diyor ki:

  i3 cpu 2.53ghz 3.86ram 64bit işletim sistemi kasar mı

 12. kaanbu diyor ki:

  2.2ghz 2048 mb ram ekran kartı 128 bit oynayabilirmiyim

 13. Admin Admin diyor ki:

  18 Wheels of Steel Extreme Trucker 2 deneyebilirsin.

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :