Köprü Yapma Oyunu

Köprü Yapma Oyunu

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu101 KB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / Vista
Eklenme TarihiKasım 22nd, 2015
Hemen indir (101 KB)
1836 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

Klasik bir köprü yapma oyunu diyemeyeceğim çünkü klasikleşmiş oyunlardan birisi. Yetişkin ve çocukların severek oynadığı minicik yer kaplayan bir oyun Bridge Builder. Size verilen çubuk ve ip gibi malzemelerden yüklü bir kamyonu kazılmış bir yoldan köprü yaparak bitiş çizgisine ulaştırmaya çalıştığınız mükemmel basit bir oyun.

Oyunu ilk açtığımızda karşımıza bir introduction sayfası çıkıyor ve oyunu nasıl oynayacağımız öğretiliyor. Belli bir miktar para veya puanla başlıyoruz. Oyun içerisinde bulunan kılavuz çizgiler aracılığıyla eğimli ve düz çizgiler çizebiliyor aynı zamanda size verilen malzemeler arasında bazı bölümlerde işinize yarayacak ip’te bulunuyor. Elinizdeki ip ve düz beton görevi gören çizgileri çizdiğiniz mesafe kadar puan harcıyorsunuz. Bir tam kılavuz çizgisi kadar çizdiğinizde 1000 puan giderken eğimli bir düz çizgi çizdiğinizde ise 1200 puan gidiyor. İp / halat kullanımında ise bir birim kılavuz çizgisi kullanımda 500 iki birim kullanımında 1000 ve 1 birim çapraz kullanımında 800 2 birim çapraz kullanımında ise 1300 puan harcanıyor. Her bölüm oyun size katlanarak puan vermeye devam ediyor.

Tüm işinizi gücünüzü bırakıp bir daha ki bölümü merak ettiren bir oyun olduğu kesin. Oyunda koyduğunuz tüm ip ve çubukları geri alacağınız gibi kamyonu köprünün üzerine çıkarmadan önce köprünün sağlamlığını test edebiliyorsunuz ve hemen arkasından yeşil ışığa bastığınızda kamyonunuz köprünün üzerine çıkıyor. Bir sonraki bölümü görmek için can atacağınız bu oyunu yine isterseniz hem pc’lerinizden ve apple bilgisayarlarınızdan çalıştırabilir veya yine bu bilgisayarlardan bir tarayıcıyla oyun sitelerinden ulaşarak oynayabilirsiniz.

Oyunun olumlu ve olumsuz tarafları;

Oyun flash tabanlı olduğu gibi android market ve app store da farklı versiyonlarına ulaşabilirsiniz. Oyun zeka gelişimine açık ve eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir oyun. Sizi izleyenler fikir üretim mouse’u elinizden almak için can atacaklarına eminiz. Kılavuz çizgilerinin olması oyuncu için büyük bir kolaylık. Kamyonun arada sırada takılması ise gıcık edici bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu tarayıcınızdan kapatıp açtığınızda ise geçtiğiniz tüm bölümler yerli yerinde duruyor. İyi eğlenceler dileriz.

Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :