18 Wheels of Steel Across America ikon

18 Wheels of Steel Across America


Simülasyon türünde bir oyun olan ve SCS Software tarafından geliştirilen 18 Wheels of Steel Across America, basit konusu ve kolay oynanışı gibi özellikleriyle dikkat çeken bir oyun.

Temelde tır ile taşımacılık yaptığınız oyunda size verilen bütçe ile şirket kuruyorsunuz. Kurduğunuz bu taşımacılık şirketi ile şehirler arası yükler taşıdığınız oyunda, zamanla işleri büyüterek yanınıza eleman almak mümkün oluyor. Gayet rahat oynanışı ve basit konusu ile içine çeken bir yapısı olan oyunda grafikler bu haliyle fena olmasa bile daha iyi hale getirilse daha yüksek bir etkileyicilik olabilirmiş. Zaten oyunu dolu ve güzel kılan grafikleri değil sahip olduğu içerik.

Los Angeles ve San Francisco gibi şehirlerde geçen oyunda şehirler biraz daha hareketsiz ve gerçekte olan canlılığa sahip değil. Yolda giderken benzincilere girip benzin alma, kalacak yerlere uğrayıp dinlenme gibi çeşitli opsiyonlara sahipsiniz. Araç arıza yaptığında özel tamircinizi çağırmanız ve aracınızı yaptırmanız da mümkün.

Aracınızın içi ise konforunuz için gayet iyi tasarlanmış durumda. Kasetçalardan müzik dinleyip şarkıları değiştirebiliyorsunuz. Oyunun kendi klasörü altında bulunan müzik klasörü içerisine kendi şarkılarınızı koyduğunuzda araçta bulunan kasetçalarda bu şarkıları dinlemek mümkün. Bu da oyunun en iyi özelliklerinden biri. Yol durumu ise zaman zaman değişkenlik gösteriyor. Kar yağdığında aracınızın kayması mümkünken yağmur yağdığında silecekler açık ilerlemeniz gerekiyor. Ayrıca yolda bulunan tabelaları çok iyi takip etmeniz gerekiyor. Takip etmediğiniz taktirde kolaylıkla kaybolabiliyorsunuz. Oyunun hava ve tabela özelliklerinin oyuna çok ciddi bir gerçekçilik ve zevk kattığını da söylemek gerek.

Gayet güzel oynanabilirliğe sahip olan 18 Wheels of Steel Across America oyunseverler için son derece kaliteli içeriğe sahip bir deneyim sunuyor.

En son Nis 26, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • Güzel görünen tırlar
 • Görsel hasar modelleri iyi olmuş
 • Oldukça fazla yük ve römork seçeneği
 • Trafik gerçekçi hissettiriyor
Eksileri
 • Günü geçmiş grafikler
 • Diğer SCS Software oyunlarına oranla harita biraz ufak kalmış

18 Wheels of Steel Across America Tanıtım Videosu

18 Wheels of Steel Across America oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
18 Wheels of Steel Across America YAPILAN YORUMLAR
 • canenes
  5 sene önce

  iyi oyun