Asphalt 9: Legends ikon

Asphalt 9: Legends


Asphalt 9: Legends oyunu cep telefonlarının en büyük oyun yapım firması olan Gameloft’un lokomotif oyunlarından birisi olan Asphalt serisinin 9. oyunudur. Oyun çıktığı ilk günden itibaren hem App Store hem de Google Play üzerinde ilk sıralara yerleşmeyi başardı. Bunu da hayli fazlası ile hak eden bir oyun olduğunu söyleyemeden geçmeyelim.

Asphalt serisinin 9’dan önceki oyunlarından birisini oynayan oyunun ne kadar eğlenceli olduğunu bilir. Seride genellikle çılgın akrobasi elementleri içeren pistlerde, prototip araçların da dahil olduğu hız rekorları kırabileceğiniz spor araçlarla, nitro ve çarpışma dolu yarışlar yer alır. Asphalt 9: Legends oyununda da bu gelenek bozulmamış ve görüntüler ve oynanışta geliştirmeler uygulanmış.

Gameloft serinin bu oyununda işi biraz daha büyüterek W Motors, Ferrari, Porsche ve Lamborghini gibi üreticilerle anlaşarak bu araçları lisanslı bir şekilde oyunda kullanmış. Şu anda hiçbir rakip mobil yarış oyununda böylesine geniş bir lisanslı araç yelpazesi bulmak mümkün değil. Araçların lisanslı olması demek o araçların gerçek katalog değerlerinin birebir olarak gerçekçi bir şekilde oyunda kullanılması demek. Bu da oyunu bir yarış oyunu olmaktan çıkartıp simülasyon türüne yakınlaştırıyor.

Oyunda hemen süper lüks araçlara sahip olamayacaksınız tabi. İlk önce Volkswagen ve Subaru gibi araçlarla başlayıp yarışları kazandıkça çok daha iyi araçlara geçiş yapabilir veya mevcut araçlarınızı daha da güçlendirebilirsiniz. Şu anda oyunda 50’den fazla araç bulunuyor. Özel etkinlikler ve turnuvalar aracılığı ile oyuna yeni araçlar da güncellemeler ile ekleniyor. Yine önceki oyunlardaki gibi araba düzenleyici kısmından aracınızın rengini ve görünümünü kişiselleştirebiliyorsunuz.

Asphalt 8: Airborne oyununda zaten cep telefonlarındaki en kaliteli grafiklere sahip olan oyun serinin son oyununda resmen kendini grafik konusunda aşmış. Hem akıcı hem de kusursuz grafiklere sahip oyunda bilgisayarda son model bir yarış oyununu oynuyor hissini alacağınızdan eminiz. Özellikle akrobasi anlarında görsellerin kalitesi daha da ortaya çıkıyor. Arka plan matlaştırılarak aracın bulunduğu alan daha da odaklanılarak çok değişik bir görsellik yakalanmış.

Oyun içerik olarak da oldukça doyurucu ve uzun bir içeriğe sahip. Özellikle cep telefonlarındaki alan sıkıntısı düşünülünce bu denli geniş içeriğe sahip oyunlar bulmak zor oluyor. Ama Gameloft için Asphalt serisi özel bir seri ve bu seride tüm ezberleri bozuyorlar. Oyundaki kariyer modunda 60’tan fazla sezonda 800’den fazla yarışta yer alabiliyorsunuz. Bu sizi çok uzun süre oyalamak için yeterli bir rakam. Eğer bu beni kesmez derseniz online müsabakalarda 8 kişiye kadar dünyanın her yerinden oyuncularla yarışabilirsiniz. Geniş oyuncu topluluğu olduğu için oyuncu bekleme sıkıntısı yaşamazsınız.

Oyunda TouchDrive kontrol sistemi kullanılmış. Bu hem acemi oyunculara hem de usta oyunculara hitap eden bir kontrol sistemi. Alışması ve ustalaşması kolay. Başlarda dönüşlerde ve frenlerde yardımcı olduğu için size fazla hata şansı bırakmıyor. İstediğiniz anda bu destekleri kapatarak kendi sürüş tarzınızı oyuna yansıtabilirsiniz.

En son Nis 12, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Grafikler muhteşem
  • Araçlar ve araç sesleri çok gerçekçi
  • Araç çeşitliliği çok fazla
Eksileri
  • Otomatik sürüş eğlenceli değil

Asphalt 9: Legends Tanıtım Videosu

Asphalt 9: Legends oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Asphalt 9: Legends YAPILAN YORUMLAR
  • azərbaycab
    6 sene önce

    Çok guzel oyun