Ferrari Virtual Race ikon

Ferrari Virtual Race


Ferrari Virtual Race oyunu Ferrari firmasının yaptırdığı bir araba yarışı oyunudur. Oyun tamamen full ve ücretsiz bir şekilde hemen hemen her indirme sitesinden indirilebilir. Oyunun yapılma amacı şirketin popülaritesini arttırma ve reklam amaçlıdır. Bu yüzden oyunda sadece Ferrari’nin araçları yer alır. Oyundaki pist Ferrari’nin kendi ürettiği araçları test ettiği Mugello Pistidir. Buradaki yarışlarda kendi sürüş yeteneğinizi test ederken, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Oyunda pek fazla seçenek ve ilerleme olmadığından grafiklere ve seslere konsantre olmanızda fayda vardır. Oyun fazla bir sistem özelliği gerektirmediğinden hemen hemen her bilgisayarda sorunsuz bir şekilde oynanabilir. Telif hakkı v.s uğraşmadan orijinal araba yarışı oynamak isteyenler için idealdir. Boyutu da sadece 75MB’dir. Bu yüzden araba yarışı sevenler için ideal bir oyundur. Oyunda Ferrari’nin 599 GTB Fiorano, 612 Scaglietti ve 430 Scuderia modelli araçları lisanslı bir şekilde yar alır.

Oyunu diğer profesyonel araba yarışları ile kıyaslatan özelliği ise araç içi kamerasının olması ve aracın içindeki detaylardır. Bu sayede oyunu oynarken bir Nfs oyunu oynuyormuş gibi hissederseniz. Sizin tatmininizi büyük ölçüde doyurmaktadır. Fakat oyunda derinlik olmadığı için bir yerden sonra sıkılabilirsiniz. Araçların sesleri ve yol efektleri bazen gerçekçilik hissi yaşatmamaktadır. Fakat oyunun ücretsiz olması bütün bunların önüne bir set çekmektedir. Bedava bir oyundan daha ne beklenebilir ki. Tabi ki oyuncuların keyifli vakit geçirip, Ferrari firmasına daha olumlu gözle bakmaları hedeflenmiştir. Oyuncuların saatlerce bu oyunun başında kalmaları hedeflenmemiştir. Oyundaki araçlarımıza istediğimiz rengi verebilmekteyiz.

Piste beliren çizgiler ise bize doğru hızla ve doğru açıdan virajlara girmeyi önerir. Eğer bu çizgilere uyarsak rakiplerimizi kolay bir şekilde geçip, yoldan çıkmadan yarışları birinci bitirebilmekteyiz. Araçları geçmek için virajları kullanmak iyi bir taktiktir fakat açık alanda onları geçmesi daha kolaydır. Çünkü araçlar virajda sıkışıp kalmakta ve hızlı gittiğimizde de kazalar meydana gelmektedir. Bu kazalarda aracımız hasar almamakta fakat yoldan çıkabilmektedir. Yoldan çıktığında ise hızı son derece yavaşlamakta ve diğer araçlar da arayı açmaktadır.

Ferrari Virtual Race Minimum Sistem Gereksinimleri

Merkezi İşlem Birimi (İŞLEMCİ) : P4 3200 MHz
KISA SÜRELİ BELLEK(RAM): 1024 Mb geçici bellek
VİDEO KART(EKRAN KARTI): 256 mb GEforge 6600 ekran kartı
BOŞ ALAN: 500 Mb boş alan
SİSTEM: Windows xp/Vista
Klavye ve mouse

En son Nis 30, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Resmi Ferrari lisanslı oyun
  • Muhteşem grafikler
  • Geliştirilmiş sürüş fiziği
Eksileri
  • Sesler zayıf kalmış
  • Sadece 1 pist var

Ferrari Virtual Race Tanıtım Videosu

Ferrari Virtual Race oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Ferrari Virtual Race YAPILAN YORUMLAR