Football Manager 2005 ikon

Football Manager 2005

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 8 / 4,00
Loading...

Bir çoğumuzun FM05 kısaltmasıyla bildiği ve Sports Interactive tarafından geliştirilen, futbol menajerlik simülasyonu olan Football Manager 2005, Kasım 2004’te Sega tarafından yayınlandı. Football Manager 2005 ayrıca, daha önce ortağı olan Eidos Interactive ile birlikte Championship Manager oyununu geliştirilen Sports Interactive’in Eidos ile yollarını ayırdıktan sonra çıkardığı ilk oyun olma özelliğini taşıyor. Football Manager 2005, Championship Manager’in geçmiş sürümlerinden farklı olarak geliştirilmiş arayüzü, güncellenmiş oyuncu ve takım veritabanı, 2 boyutlu maç simülasyonu gibi özelliklerinin yanı sıra oyuncularla karşılıklı olarak sözleşme feshedebilme ve gelişmiş oyuncu kiralama gibi özellikleriyle de ön plana çıkıyor.

Football Manager 2005’te İngiltere, Almanya, Fransa, Türkiye gibi Avrupa ülkelerinin, Arjantin, Brezilya, Uruguay gibi Güney Amerika ülkelerinin ve Çin ve Endonezya gibi Uzak Doğu ülkelerinin farklı seviyelerde liglerinin takımları bulunurken Hong Kong ve Malezya gibi küçük ülkelerin de ligleri ve takımları bulunmakta. Buradan da anlaşılacağı gibi Football Manager 2005, çok ciddi bir takım ve futbolcu altyapısına sahip.

Geçmişte aynı ekibin geliştirildiği Championship Manager oyunundan farklı olarak arayüzde yapılan geliştirmeler göze çarpıyor. Geçmişte Championship Manager oynayanlar genel olarak Football Manager 2005’e geçtiğinde bu arayüzü yadırgıyor fakat kısa sürede bu değişikliklere alışmak mümkün. En dikkat çekici özelliklerden biri de oyuncuların fotoğraflarının oyuna dahil edilmiş olması. Bazı Türk oyuncuların fotoğraflarının da eklendiği Football Manager 2005’de, özellikle Avrupa’daki bir çok önemli oyuncunun fotoğrafları sisteme eklenmiş.

Dünyada futbolseverlerin ve oyunseverlerin kesişim noktası olan Football Manager serisinin ilki olması özelliğini taşıyan Football Manager 2005 futbol oyunlarına olan bakışınızı değiştirecek oldukça önemli bir yapı taşı.

En son Nis 10, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Football Manager 2005 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/ 7 / 8
İşlemci : Pentium 4 1.8 GHz / Athlon XP 1700+
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 650 MB
Ekran Kartı : GeForce 210 / Radeon X600 Series
DirectX : DirectX 9

Football Manager 2005 Tanıtım Videosu

Football Manager 2005 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Football Manager 2005 YAPILAN YORUMLAR