Fifa 18 ikon

Fifa 18 PS4 İndiriliyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 160 / 4,10
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

EA’dan Tam 90’a Gol

Yılların eskitemediği bir spor olan futbolun oyunları da eskimiyor. EA Sports her yeni FIFA serisiyle beraber satışlarda büyük başarılar yakalamayı başarıyor. Serinin son oyunu FIFA 18 ise özellikle Alex Hunter’in kısa ama etkileyici hikâyesiyle dikkatleri üzerine çeken bir yapım.

Alex Hunter’ın sürükleyici hikâyesiyle başlayıp ‘bu oyun olmuş’ dedirten, FUT moduyla da oyunun oynanabilme süresini katlayan FIFA 18 futbolseverlerin gözdesi haline gelmiş bir oyun. Tek oyunculu modlardan ibaret olmayan bir futbol oyununun yüzlerce saat oynanabilmesi harika, ancak birazdan değineceğimiz eksiklerle beraber bu oyunu sindirmek çok daha sağlıklı olacaktır.

Hikâye

Senaryo, adı Real Madrid ile anılan bir Alex Hunter ile başlıyor. Ancak bu haberlerin hepsi asılsız çıkıyor, Alex de kulübüne rest çektiği için bir anda ortada kalıveriyor. Daha sonra temsilciden hocanın onu istemediğini ve paf takımla çalışmak zorunda olduğu haberini alıyor ve öldürücü darbeyi yemiş oluyor.

Ancak bu bir son mu? Elbette hayır! Alex, adına yapılan asılsız haberleri bir anda tersine çeviriveriyor ve üç büyük takımın gözdesi haline geliyor!

Peki sorunlar burada son buluyor mu? Bunun cevabı da ‘hayır’. Alex Hunter kariyeri boyunca çeşitli zorluklar yaşayacak, yer yer kararlar vermek zorunda kalacak ve bu durumda Alex adına verdiğiniz kararlarla kariyerinin geleceğini belirleyeceksiniz.

Nefes kesici bir senaryo olsun ya da olmasın, FIFA’nın dikkat çeken işler yaptığı kesin. Alex Hunter’in hikâyesi yenilik olmamasından şikayet eden oyuncular için bir nebze olsun ilaç oluyor.

Grafikler

Frostbite grafik motoru gerçekçilik sınırlarını zorlayarak harika bir atmosfer oluşturmuş. Oyuncu dinamikleriyle birleşen atmosfer ve küçük gibi görünen büyük detaylar bir futbol oyununda grafik kalitesi ne kadar artırılabilirse o kadar artmasını sağlamış.

Oynanış/Çeşitlilik

Alex’in hikâyesi ile başlayıp FUT’a uzanan bu macerada sıkılamayacağınız kadar çeşitli oyun modları mevcut. FUT; kendi takımınızı kurup geliştirdiğiniz, çeşitli modlar bulunduran ve oynaması gerçekten eğlenceli bir mod.

FUT kadronuzda yalnızca oyuncuların ne kadar iyi olduğu önemli değil. Kondisyonları, kimya uyuşmaları ve gelişip yıldız haline gelmeleri sizin elinizde! Bu da oyuna stratejik bir bakış açısı kazandırıp çeşitlilik açısından artı puan kazandırıyor.

Oynanışta da büyük gelişmelere giden EA, gerçekçiliği daha da artırdığı gibi yeni tuş kombinasyonlarıyla oyunu daha da keyifli oynatacak özellikler eklemiş.

Ancak FIFA 18’in çok eleştirilen bir kötü yanı var ki, EA oyunda neredeyse hiç yenilik yapmamış. Geliştirme var, düzenleme var, ama yenilik yok denecek kadar az. Bu yönden oyuncuların hevesini kırsa da, hala en çok oynanan futbol oyunları arasında!

Artıları
  • Serinin 2018'e kadar olan en yeni ve en iyi oyunu
  • Olağanüstü grafikler ve ışıklandırmalar
  • Muhteşem sunum ve geliştirilmiş atmosfer
  • En fazla oyuncuya sahip online spor oyunu olan Ultimate Team
  • Farklı modlar sanki farklı oyunlar gibi
  • Transfer görüşmeleri çok kaliteli tasarlanmış
Eksileri
  • Kariyer modu neredeyse hiç geliştirilmemiş