Need For Speed Porsche Unleashed ikon

Need For Speed Porsche Unleashed İndiriliyor

Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

“Otomobil yarışlarının efsane serisi bu kez Porscheler ile pistlerin tozunu alıyor”

Electronic Arts, NFS serisi ve pek çok başarılı oyunun yapımcısı. İlk günden bu yana çıkardığı oyunların büyük çoğunluğu seri haline gelen ve çok tutulan oyunların yapımcısı EA, bu kez de Need For Speed serisinin beşinci oyunu olan Need For Speed: Porsche Unleashed ile karşımıza çıkıyor. Diğer oyunlardan farklı olarak bu oyunda adından anlaşılacağı üzere sadece Porscheler ile yarışabiliyoruz. Bu da bize oyun acaba Porsche sattırmak için yapıldı gibi soruları getirse de oyunu alanların kaç tanesinde Porsche alacak para olabilir ki diyerek bu konuyu pek fazla kafamıza takmadan devam ediyoruz. Serinin beşinci oyunu olan Need For Speed: Porsche Unleashed ile Electronic Arts, NFS serisinde toplamda on milyondan fazla kopya ile satış yaparak başarısına başarı katarak devam ediyor.

Öncelikle Porsche hayranlığınız var ise bu oyun sizin için biçilmiş kaftan. Yok, eğer Porsche hayranı değilseniz Porsche Unleashed ile birlikte bir Porsche hayranı olup çıkıyorsunuz. Zaten oyun içerisinde mevcutta 80 adetten fazla Porsche modeli sizi bekliyor olacak.

Oyunun sadece bir yarış oyunu olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oyun aynı zamanda bir kovalamaca oyunu. Trafikte kargaşa yaratarak peşinize polisleri takarak eğlenebileceğiniz gibi sadece otomobilleri deneyerek vakit geçirebilirsiniz. İsterseniz de oyun içerisinde araba alış-satışı yaparak vakit geçirebilirsiniz.

Oyunu açtığınızda bir otomobil sinematiği ile karşılaşıyorsunuz. Efsane arabaların içinde yer aldığı bu sinemateği geçtikten sonra karşınıza seçim ekranı çıkıyor. Klasik NFS ekranlarında olduğu gibi “Single Player”, “Options” gibi seçenekler ile birlikte bir de sizi “Evolotion”, “Factory Driver” gibi oyuna özel seçenekler bekliyor. Factory Driver menüsünde “Ace Porsche Factory Driver” olabilmek için mücadele ederek size verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Bu görevlerin içinde otomobil testleri, spinler ve draglar gibi pek çok görev mevcut. Diğer bir seçenek olan Evolation’da ise bir nevi “Kariyer” modu sizi bekliyor. Burada turnuvalara katılıp para kazanarak yeni araçlar satın alabiliyor ve hasar görmüş aracınızı onarabiliyor ve ya modifiye edebiliyorsunuz.

Yarışta klasik NFS mantığı devam ediyor. Araç ve pist sayısı fazla olmasına rağmen hepsini hemen seçemiyorsunuz. Size sunulan otomobil ve pistlerde başarılı olduktan sonra kilitli olan diğer otomobil ve pistlerin de kilitlerini açarak kullanabiliyorsunuz.

Oyunun grafiklerine değinecek olur isek bize iyi bir görsellik ve başarım sunuyor. Diğer versiyonlarından farklı olarak araç kaplamaları ışığa duyarlı olarak giydirilmiş. Kaza yaptığınız zaman ise araçta kozmetik bozulmaları görebiliyorsunuz. Bu bozulmalar şimdilik sadece kozmetik boyutunda, yani arabanın sağında solunda bir yamulma gerçekleşmiyor. Oyun grafik olarak önceki sürümlere göre hayli geliştirilmiş. Daha önceki sürümlerde göremediğiniz sinyal lambası ışığını da görebiliyorsunuz. Ayrıca lastik dönüşleri ve hareketleri de oyuna eklenmiş. Hatta atmosfer ışığı bile duruma göre ayarlanmış. Yani güneşi karşınıza aldığınızda gözünüz kamaşabiliyor. Şu anki teknoloji ile bunlar basit birer ayrıntı olarak gözükse de 2000 yılında piyasaya sürülen bir yarış oyunu için oldukça yenilikçiydi.

Oyuna, ses anlamında da oldukça özenilmiş. Otomobil motor sesleri yanı sıra ortam sesleri de oyuna eklenmiş. Bir mahalleden geçerken çocuk seslerini duyabiliyorsunuz. Bu da oyuna oldukça güzel bir hava katmış.

Oyun, üç farklı zorluk seviyesinde tasarlanmış. Oyunu “Kolay, “Orta” veya “Zor” seviyelerden her hangi birinde oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunun yapay zekası da geliştirilmiş. Yarışı birinci olarak bitirmeye istekli olan bir tek siz değilsiniz. Diğer araçlardan birinci olmak için elinden geleni yapıyor; kestirmeleri kullanıyor, geçmeyin diye sizin yolunuzu kapatıyor ve sizi sıkıştırıyor. Sıkı bir yarış yapmak isteyen Porsche hayranlarına duyurulur.

Nfs Porsche Unleashed sistem gereksinimleri

İşlemci : 200Ghz Pentium
Ram : 32 Mb
Hard Disk Boşluğu : 150 Mb
Ekran Kartı : 32 Mb veya üstü
Ses Kartı : Onboard
Direct X : 4 veya üstü

Artıları
  • Süper oyun modları
  • İnanılmaz arabalar
  • Araba performans modellemeleri
Eksileri
  • Bir süre sonra simulasyon oyununa dönüşüp sıkıcı olabiliyor
  • Eski grafikler