Kung Fu Panda ikon

Kung Fu Panda

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 61 / 4,36
Loading...

I Like The Kung Fu!

Beyaz perdede kendini sevimliliği ile sevdiren DreamWorks Animation’ın tombik pandası bu kez oyun konsollarında ve kişisel bilgisayarlarda karşımıza çıkıyor. Oyunun dağıtımını ise çizgi romanları oyun konsollarına en başarılı şekilde uyarlayan ve sektöründeki en başarılı firmalardan biri olan Activision yapıyor. Film güzel, dağıtıcı firma da tanıdığımız bildiğimiz bir firma olduğundan hali ile oyunu denemeden geçemiyoruz.

Sevimli tombik pandamız Po içerisindeki Kung Fu aşkıyla yanıp tutuşan ama göbüşünü bile zor kaldıran bir komikliğe sahip. Peki, Po “Ejder Savaşçı” olma yolunda yalnız mı? Tabi ki değil. Her biri Kung Fu’nun bir hayvan stilini temsil eden yılan, çekirge, kaplan, leylek ve dahası da hikâyenin tam içerisinde yer alıyor. Hal böyle olunca da eğlence tadından yenilmiyor. Oyuna ilk verdiğimiz tepki, bilenler hatırlar, Şener Şen ve Kemal Sunal’ın Fun Ku macerasına verdiğimiz tepkiyle neredeyse aynı; sempatik, komik, şirin ve eğlenceli. Oyunun senaryosu animasyon filmi ile eşlenik ilerliyor. Master Shifu’nun zorlayıcı felsefi ve fiziksel eğitiminden geçerek Ejder Dövüşçü olma yolunda ilerleyen sevimli pandamız Po, alçak Tai Lung’ a karşı dünyayı kurtarmak için amansız bir mücadelenin içerisine giriyor. Tabi, bir dövüş bu kadar sevimli olabiliyormuş demek ki diye içinizden geçirmeden de edemiyorsunuz. Tabi Po, sadece Kung Fu ve Wushu tekniklerini kullanmakla kalmıyor, kendine has geliştirdiği “top gibi yuvarlanma ve zıplama” gibi enteresan derecede komik teknikler de kullanıyor. Beenox Studios’un hazırladığı oyun görev tamamlama mantığı ile ilerliyor. Filmin hikayesi ile paralellik gösterse de oyun için özel üretilmiş bölümler de oyunun içinde mevcut. Ayrıca filmden uyarlama oyun klişesi olarak oyunun içerisine sinematikler serpiştirilmiş ki bu da sanki filmin içerisinde ki panda Po’yu siz yönetiyormuşsunuz hissi veriyor.

Uçan Tekme, Uçuran Yumruk ve Daha Bir Çok Teknik

Oyunun içerisinde ilerlerken oyunda topladığınız puanlar ile yeni yeteneklerinizi ve dövüş tekniklerinizi kendinize ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu puanlar ile yeni kostümler ve silahlar almanız da mümkün. Tabi bu da sizin moda zevkinize kalmış. Dövüş oyunu severlerin oyuna çabucak alışacağını düşünüyoruz. Zaten oyun kontrolleri çocukların oynayacağı basitlikte dizayn edilmiş durumda, pek zorlayıcı değil. Klasik A-S-D-W ve fare tuşları ile pandamızı hareket ettirerek sayısal tuşları ile de çeşitli aksiyon hareketlerini yapabiliyoruz. Tabi fare ayrıca kamera açılarıyla da alakalı olduğundan fareyi bir kenara bırakıp klavye ile devam etmek bazı yerlerde can sıkabiliyor ama oyun puanlaması kombinasyonlar üzerine kurulu olduğu için kendinizi patır kütür klavyenin üzerinde tuşları çatırdatırken bulmanız mümkün. Unutmadan, fare ile temel aksiyon hareketlerini yapabileceğinizi de hatırlatalım. Anlaşılacağı üzere oyun kontrolleri bir noktadan sonra sizin zevkinize kalmış. Ama bizim tavsiyemiz oyunu orta segmentte bir gamepad ile oynamanız, bu oyundan alacağınız zevki ikiye katlayacaktır.

Oyunun görselliğine değinecek olursak oyun, animasyon filmine oldukça yakın bir şekilde tasarlanmış ve bu özelliği ile oynarken seyir zevki sunuyor. Sistem performansınıza göre nadir de olsa arada hafiften ölü piksellere denk gelmeniz mümkün ama özellikle kaplamalar ve efektler oldukça iyi tasarlanmış durumda. Oyunun seslerinin de görsellerinden aşağı kalır yanı yok. Seslendirme ve müzikler üzerinde bayağı çalışıldığı anlaşılıyor, oldukça profesyonel bir çalışma çıkarılmış. Peki, oyunu çoklu oyuncuyla oynamamız mümkün değil mi? Tabi ki mümkün. Oyuna küçük küçük görevlerden ve bölümlerden oluşan bir de multiplayer özelliği eklenmiş. Böylece karşılıklı zıtlaşıp, iddialaşma faslını da Kung Fu Panda ile yaşamanız mümkün.

Zaten oyunun monoton yapıda ilerlemediği için sıkıcı olmadığını göreceksiniz. Bazen baş belası Leylek ile zorlu bir kapışma yaparken bazen bir nehir kenarında azılı bir timsahı pataklayacaksınız. Oyun genel olarak çocuklar için hazırlanmış gibi gözükse de eğlence severlerin, içerisindeki çocuk ile eğlenceli saatler yaşamak isteyenlerin denemesi gereken bir oyun. Kung Fu Panda size yaklaşık altı saatlik bir oyun zevki sunuyor. Bir dövüş ne kadar zevkli olabiliyormuş, göreceksiniz.

En son Eyl 16, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Kung Fu Panda Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista
İşlemci : Pentium 4 2.4 GHz veya Athlon XP 2400+ MHz veya üzeri
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 5.7 GB
Ekran Kartı : 128 MB VRAM, NVIDIA GeForce FX 5600+ / ATI Radeon 9500+
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Filmi andıran diyaloglar
  • Sinema filminin görsel kalitesine yakın görseller
Eksileri
  • Single Player modu çok kısa
  • Tutarsız seslendirmeler
  • Kısıtlı karakter gelişimi
  • Tekrar edici oynanış

Kung Fu Panda Tanıtım Videosu

Kung Fu Panda oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Kung Fu Panda YAPILAN YORUMLAR