Minecraft ikon

Minecraft


Minecraft oyunu, Mojang stüdyoları tarafından üretilen Java tabanlı bir online oyun olarak göze çarpıyor. Minecraft dünyasında her şey bloklardan oluşuyor ve bu grafikler bir süre sonra oldukça eğlendirici olabiliyor. Kendinizi elinizde sonsuz adet blok ile yapmak istediklerinizin sınırı olmadığını düşününce oyunun ne kadar zevkli olacağını tahmin edebilirsiniz. Oyun tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan bir oyun haline geldi. Youtube fenomenleri oyunla ilgili binlerce video çekti ve Youtube üzerinde de en çok izlenen oyun videolarının bir kısmını oluşturmaya başladı bile.

Stephen McManus, Jens Bergensten ve Marcus Persson’a da böylesine yaratıcı bir oyunu ürettiği için tebriklerimizi yolladıktan sonra, oyunu tanıtmaya devam edelim. Dediğimiz gibi oyun, tamamen hayal gücünüz ile sınırlı. İsterseniz sonsuz uzunlukta dağlar oluşturup tırmanabilirsiniz, isterseniz karanlık mağaralarda maceralara atılabilirsiniz, istediğiniz ve dilediğiniz her şeyi inşa edebilirsiniz, gündüz ve gece olabilir, isterseniz yağmurlu, isterseniz güneşli bir havada dolaşabilirsiniz, isterseniz şato veya kale inşa edebilirsiniz. Oyundaki Build menüsü altında tüm inşaat aletlerini bulabilirsiniz.

Bunların yanı sıra diğer oyuncularla iletişim halinde olabilirsiniz. İsterseniz kendi topluluğunuzu da oluşturabiliyorsunuz. Kendinizi korumanız için gerekli olan aletleri ve objeleri toplayabilir, takas edebilirsiniz. Yani hayal gücünüzü tatmin etme konusunda bu oyunun üzerinde bir oyun daha tanımıyoruz. Online oyun kategorisine eklediğimiz oyunu internet bağlantınız olmadan oynayamıyorsunuz. Oyunun yapımcısı Mojang oyunu sonsuz bir Sandbox, yani oyun kumu olarak adlandırıyorlar.

Oyunun büyük bir kısmı keşfetmeye ve yeni şeyler oluşturmaya dayalı. Yapımcılar oyuna biraz aksiyon eklemek adına geceleri ortaya çıkan zombiler ve yaratıklar eklemişler. Bu sayede geceleri de hayatta kalmaya çalışarak geçiriyorsunuz. Oyun yapımcı firma tarafından sürekli güncellendiği için her zaman yeni bir şeyler bulmanıza imkan tanıyor.

Minecraft oyunu oynarken işinize yarayabilir:

Minecraft Süper Kahraman Skinleri

Minecraft Şanslı Blok Modu

Minecraft 1.12.2 Araba Modu

En son Oca 15, 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Minecraft Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7 ve üzeri
İşlemci : Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 APU 3.1 GHz veya eşdeğeri
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : Intel HD Graphics 4000 veya AMD Radeon R5 series veya Nvidia GeForce 400 Series
DirectX : DirectX 8
Artıları
  • Çığır açan bir tür
  • Hayal gücünde sınır yok
  • Her yaşa hitap ediyor
Eksileri
  • Oyun içi tarif ve eğitim olmaması zorlayıcı olabilir

Minecraft Tanıtım Videosu

Minecraft oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Minecraft YAPILAN YORUMLAR