Lord of the Rings: Return of the King ikon

Lord of the Rings: Return of the King

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 23 / 3,83
Loading...

J. R. R. Tolkien’in kitaplarından uyarlanan Peter Jackson üçlemesi The Lord of The Rings beyaz perdeye veda ederek gitti. Film, hafızalarımızda silinmeyecek bir tat bırakmıştı. Film daha sonra oyun dünyasına uyarlandı ve ilk oyun olan The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2002 yılı sonbaharında piyasaya sunuldu. Oyunun başarısı ve beğenisinin ardından çok gecikmeden 2002 yılının sonunda LOTR: Two Towers oyuncularının beğenisine sunuldu. Filmi kadar oyunu da beğeni kazanan LOTR son olarak Return of the King sürümü ile karşımıza çıkmıştı.

Beşinci Günün Şafağında Doğuya Bakın!

Two Towers’ın sonunda Saruman’ın komutasındaki Isengard ordusu ile Théoden komutasındaki Rohirrim ordusu arasında yaşanan Borukent Savaşını hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. Theoden ordusu Saruman karşısında hezimete uğrarken beşinci günün şafağında Ak Gandalf tepenin ardından Rohirrim fedaileri ile belirip savaşın gidişatını değiştirir. İşte oyuna da tam buradan başlıyorsunuz. Bu bölümde Miğfer Dibi’ni Saruman’ın Urklarından kurtardıktan sonra asıl oyuna geçiş yapıyorsunuz. Şunu belirtelim ki oyunun filmle birebir gidiyor olması oyuna oldukça heyecan katmış. Sürekli filmden sahneler izliyor ve Orta Dünyanın fantastik atmosferini iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Oyunu da filmdeki orijinal karakterlerin seslendiriyor olması oyuna farklı bir heyecan katmış.

Oyunda düşmanlarınızı öldürdükçe, öldürme tekniğinize bağlı olarak experience pointler(Tecrübe puanları) kazanıyorsunuz. Ne kadar çok expniz varsa karakterinizi o kadar çok geliştirebiliyorsunuz ve yeni hareketler öğreniyorsunuz. Oyunda Aragorn, Gimli, Legolas, Sam, Frodo ve Gandalf gibi hemen hemen tüm ana karakterler ile ilerleyebiliyorsunuz. Bu da oyuna farklı bir heyecan katmış. Oyunun soundtrackları ise cabası. Kılıç, ok gibi efekt sesleri de oldukça iyi ayarlanmış. Size Orta Dünyanın fantastik atmosferini hakkıyla hissettiriyor. 2004 yılında çıkan bir oyuna nazaran grafik kalitesi de oldukça başarılı. Beklentilerin üzerinde bir oyun olmuş diyebiliriz. Oyunda checkpoint mantığı kullanılmış. Belli checkpointlere ulaştığınız zaman oyun otomatik olarak save yapıyor ve karakteriniz öldükten sonra başa dönmek yerine bu noktalardan devam edebiliyorsunuz. Oyunun tek eksik yanı ise kamera açılarının sabit olması. Her bölümde farklı bir kamera açısı kullansa da bölüm içinde kamera açılarına müdahale edemiyorsunuz. Bu da yapımcı firmanın karakter tabanlı oyun tasarımından kaynaklanıyor. Onun dışında hoşunuza gitmeyecek pek bir şey yok, bazı zor görevlerin dışında. Zaten oyunun içine serpiştirilen sinematikler ile kendinizi filmi yaşıyorken bulacaksınız. The Lord Of The Rings hayranlarının kesinlikle kaçırmaması gereken bir oyun olan LOTR: Return of the King beklentilerinizi karşılamayı sonuna kadar başarıyor.

En son Nis 19, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Lord of the Rings: Return of the King Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/XP
İşlemci : Pentium III veya Athlon eşdeğeri
Ram : 128 MB
Harddisk Alanı : 2 GB
Ekran Kartı : 32 MB,GeForce2+ / Radeon 7500+
DirectX : DirectX 8.1
Artıları
  • Görüntüler ve sesler muhteşem
  • Oynanabilir karakter sayısı fazla
  • Co-Op oynayabilme imkanı
  • Aksiyon düzeyi çok iyi
Eksileri
  • Uzun süre oynandığında sıkıcı gelebilir

Lord of the Rings: Return of the King Tanıtım Videosu

Lord of the Rings: Return of the King oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Lord of the Rings: Return of the King YAPILAN YORUMLAR