Mobius Final Fantasy ikon

Mobius Final Fantasy


Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan Mobius Final Fantasy, RPG yani bir karakterin yerine geçerek rol alınan bir video oyunudur.

2015 Haziran ayında Japonya’da piyasaya sürülen oyun, Ağustos 2016’da uluslararası piyasaya çıktı. Palamecia’yı gezerken oyunun kahramanı olarak Işık Savaşı’nı (Warrior of Light) kontrol etmeye çalışıyoruz. Oyunda gezinirken haritada bir konuma dokunarak o yere geçebiliyoruz. Bunu yaparken seyahat sistemi kullanılarak oyun dünyasında hızlı şekilde gezinebilmemiz de mümkün. Tabi bu gezintiyi yapabilmek için oyunda ilerlememiz ve seviye atlamamız gerekiyor. Dönüş temelli bir savaş sistemi içerisinde kendi taktiklerimizi geliştirebiliyor ve düşmanlara dokunarak saldırıları harekete geçirebiliyoruz. Saldırılarda yakın menzilli olan kılıç, sihirli saldırılar gibi standart silahlar kullanabildiğimiz Mobius Final Fantasy’de canavarlara karşı yeteneklerimizi etkinleştirebilmek için gerekli olan elementleri biriktirmemiz gerekiyor. Yetenekler etkinleştirmek için dokunulduğunda ekranda bir çini görüntüleniyor ve farklı yetenekler beliriyor. Örneğin, Shiva yeteneği ile bir buz saldırısı yaparken Fat Chocobo yeteneği ile otomatik olarak iyileşebiliyoruz ve savunmamızı arttırıyoruz. Düşman yeterince vurulduğunda bir sayaç devreye giriyor ve zayıflayan düşmanı rahat bir şekilde vurabilmemiz mümkün oluyor.

Oyunda dikkat çeken noktalardan bir tanesi de iyi bir iş sistemi ve karakter yeteneklerinin oyuna gayet iyi bir şekilde yerleştirilmiş olması. Oyuna başlarken Onion Knight göreviyle başlıyoruz ve savaşarak panelleri doldurmak için özel tohumları topluyoruz. Panel tamamlandığında soğan şövalyesine dönüşüyoruz. Daha sonra görevler tamamlandıkça karakter görünümü bir dereceye kadar değişerek Saf Savaşçı sınıfına geçmemiz mümkün oluyor.

Oyunda ayarlarla oynayabileyeceğimiz ve oyunu kendimize göre özelleştirebileceğimiz güzel bir ayarlar menüsü bulunuyor. Bu bölümden oyunun genel ayarlarını, grafiklerini ve oyun kontrollerini değiştirebilmemiz mümkün.

Gayet kaliteli grafiklere sahip olduğumuz oyunda, sunulan grafikler ile oyunun gerçekçiliği bir hayli artırılmış. Sesler ve müzikler ise grafikler kadar iyi olmasa da oyun atmosferini olumsuz etkilemeyecek noktada. Oyunda kamera açıları ve kontroller oyunu gayet iyi şekilde oynayabileceğimiz bir seviyede bulunuyor.

Mobius Final Fantasy, kaliteli ve etkileyici bir RPG oyunu arayan oyunseverler için oldukça güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

En son Haz 20, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Mobius Final Fantasy Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7 (64 bit)
İşlemci : Intel / AMD Dual-Core 1.6 GHz
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 10 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 8800 GT series or GeForce GT 240 / ATI Radeon HD 4770 512MB
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Kart ve Meslek sistemi çok iyi bir şekilde harmanlanmış
  • Dövüş animasyonları çok kaliteli
  • Ücretsiz bir oyun için çok iyi grafiklere sahip
  • İlgi çekici bir hikayesi var
  • Klasik Final Fantasy müzikleri ve yeni eklemeler
Eksileri
  • Düşmanlar daha derinlikli olabilirdi

Mobius Final Fantasy Tanıtım Videosu

Mobius Final Fantasy oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Mobius Final Fantasy YAPILAN YORUMLAR