Minecraft 1.8 ikon

Minecraft 1.8


Mojang firmasının çıkartmış olduğu Sandbox yani özgür dünya oyunu Minecraft son günlerin en popüler oyunudur. Firma son olarak Minecraft 1.8 yaması ile karşımızda. Ücretsiz sunulan yeni yama ile gelen göze çarpan pek fazla bir şey yok fakat oyundaki buglar daha aza indirgenmiş. 2022 yılına gireceğimiz şu günlerde oyunun hala milyonlarca oyuncu tarafından tercih edilmesi onu dünyanın en popüler oyunları arasına sokuyor. Oyunu hem mobil hem de pc için oynama imkanınız var, bu sayfadan indireceğiniz dosya ise oyunun pc kurulum dosyası olduğunu hatırlatalım.

Minecraft 1.8 oyunu hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse bu özgür dünya oyununda tamamen serbestsiniz. Ne yaparsanız yapabiliyorsunuz. Hiçbir şekilde senaryoya uymak ya da belli başlı görevleri yapmak zorunda değilsiniz. Bu da Minecraft’ı son yılların en popüler oyun türlerinden birisi haline getirdi.

Bu özgür oynama tarzı ilk olarak GTA serisi ile oyun sevenlerin karşısına çıktı. Daha önceleri hep oyunlarda bir şeyleri yapmaya mecburdunuz. Fakat GTA ile bu kırıldı. Daha sonraları ise hem GTA oyun firmasının yapımcısı Rockstar bu konuda önemli adımlar attı, hem de diğer oyun firmaları. Minecraft tarzı şu anda aklıma gelen bir kaç tane daha survive tarzı sandbox oyunu hatırlatmak isterim. Birincisi don’t Starve, daha sonrası ise yeni çıkan Banished. Bu iki oyun da Minecraft benzeri oyunlar. Fakat Minecraft gibi online değiller. Bu ise Minecraft’ın daha çekici olmasını sağlayan bir özellikt. Arkadaşlarınızla birlikte bir dünya kurabilir ve orada istediğiniz yere ağaç keserek, kulübe yapabilir, ocak kurabilir, inek, koyun avlayabilirsiniz. Kömür çıkarabilir, toprak kazabilir yemek yapabilirsiniz. Bunları yaparken ise düşmanlarınızdan korunmanız gerekmektedir. Bunun için meşaleler ve ocak en iyi çözüm olacaktır.

Minecraft evreninde evinizi de bir ağacın üstüne yapmak yine sizin iyiliğinize olacaktır. Fakat yine de emin olun hiçbir yerde tam anlamıyla korunaklı değilsiniz. Her yerde ölüm tehlikesi var ve bu da oyunu çok daha eğlenceli bir hale sokuyor. Oyun Java programı ve Dos ile yazıldığından pek fazla grafik açısından iyi değil. Fakat oyundaki yaratıcılık ve binlerce farklı kombinasyon bizi gerçek dünyada gibi hissettirmeye ve karakterimizle bütünleşmemize izin vermektedir. Bu yüzden oyunu oynarken vaktin çok hızlı geçip gittiği anlaşılamamaktadır. Bu oyun aşırı derecede bağımlılık yapar dikkatli olunuz.

Minecraft 1.8 Oyununu Oynarken Daha Çok Keyif Almanız İçin:

En son Ara 29, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Minecraft 1.8 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8
İşlemci : Intel P4 ve AMD eşdeğeri
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 40 MB
Ekran Kartı : GeForce3 or Radeon R100 ve üstü
DirectX : DirectX 9
Artıları
 • Yenilikçi oynanış
 • Çığır açan açık dünya
 • Çok fazla sayıda oyuncu
Eksileri
 • Güncellemeler gerekebiliyor

Minecraft 1.8 Tanıtım Videosu

Minecraft 1.8 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Minecraft 1.8 YAPILAN YORUMLAR
 • göktuğ çağan BARBAROS
  2 sene önce

  ÇOKGÜZEL

 • Nurjahan
  3 sene önce

  Windows 7 Lenovoyo olurmu

 • zena
  3 sene önce

  oyun 10 wındows olurmu

 • ozan
  3 sene önce

  kaan windows 8 oluyor