Tavla Plus ikon

Tavla Plus


Türklerin en çok oynadığı masa oyunları arasında her zaman yer alan tavla oyunu bilgisayarda ve mobilde de en çok oynanan oyunlar arasında bulunuyor. Bu tip çok kişilik oyunların ünlü firması Zynga, poker ve Okey oyunu sonrası tavlaya da el atarak burada da çok kaliteli bir oyun ortaya çıkarmış. Bize de iki ters bir düz Zeki Müren kirpiği yapmak düşüyor.

Tavladan kısaca bahsedecek olursak iki kişilik bir oyundur ve 15’er taşla oynanır. Taşların başlangıçta sabit bir dizilişi vardır. Her oyuncu kendi taşlarını kendi kalesinde toplamaya çalışır. Kalesinde tüm taşlarını topladıktan sonra attığı zar ile taşları dışarı toplamaya başlar. Oyunda taşlar atılan zar sayısı kadar oyun tahtası üzerindeki çizgilerde ilerleyebilir. Çizgilerde tek kalan taşlar korumasız olur ve üstüne başka bir taş gelirse kırık olur. Kırıklar rakibin kalesine döner ve orada zar atarak boş veya tek taş bulunan bir çizgiden oyuna tekrar dönmek zorunda kalırlar. Oyundaki zarlarda her ikisi de aynı geldiğinde çift olur ve zarın üstündeki rakamdan 4 kere oynama şansı kazanırsınız. Oyunda rakibiniz hiç taş dışarı çıkaramadan onu yenerseniz bu mars olur eğer rakibinizde taş almışsa bu oyun olur. Oyun 1 puan kazandırır, mars 2 puan kazandırır. Bu topladığı puanlarla 5 yapan oyuncu seti kazanmış olur.

Tavlanın oynanışından bahsettikten sonra biraz da Tavla Plus oyununa değinelim. Oyun tamamen ücretsiz olarak sunulan bir mobil oyun. Oyunu diğer oyunculara karşı online olarak veya sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. Katlamalı puan sistemi ile oyunda avantajı elinize aldığınızı düşündüğünüz anlarda katlama teklif edebilirsiniz. Bu sayede karşılaşmalar daha erken bitebilir veya katlama sonucunda daha fazla puan kazanabilirsiniz.

Oyun bir yandan tavla oynarken bir yandan sohbet etmenize imkan tanıyor. Daha önce bu özelliği bir diğer Zynga oyunu olan Çanak Okey Plus oyununda da görmüştük. Yine diğer Zynga oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da günlük çipler ve hediye çipler bulunuyor. Oyunu çiplerle oynadığınız için bunlar çok önemli. Oyunda isterseniz mevcut bir masaya girerek oyuna başlayabilir veya kendiniz bir masa açabilirsiniz.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Ücretsiz günlük çip hediyeleri
  • Çok geniş oyuncu tabanı
  • Hızlı ve akıcı oynanış
Eksileri
  • Bazen çok fazla gele gelebiliyor

Tavla Plus Tanıtım Videosu

Tavla Plus oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Tavla Plus YAPILAN YORUMLAR
  • serdar bulak
    5 ay önce

    güzel oyuın olduğunu tahmin ediyor katılmak istiyorum